| |
Zagrożenie!
Po kilkudniowym ochłodzeniu na początku listopada temperatury ponownie wzrosną

Po kilkudniowym ochłodzeniu na początku listopada temperatury ponownie wzrosną

Nasze prognozy długoterminowe nie ulegają radykalnym zmianom. Zgodnie z przewidywania, po długim okresie babiego lata pod koniec października nadeszło ochłodzenie. Minionej nocy 30/31.10 na przeważającym obszarze kraju zanotowaliśmy przymrozki. Temperatura przeważnie spadła do -6/-2 st. C., a lokalnie przy gruncie nawet do -9/-6 st. C.

Również kolejna noc 31.10/01.10 zapowiada się mroźna, zwłaszcza w dzielnicach południowych i południowo wschodnich kraju, gdzie temperatura spadnie co najmniej do -6/-2 st. C.

Prognozowana temperatura w piątek 1 listopada, do godz. 08:00

Prognoza mróz

Ochłodzenie nie potrwa długo, bowiem wraz z początkiem listopada zmieni się kierunek adwekcji masy powietrza. Z południa zacznie napływać cieplejsze powietrze, ale okresowo nasili się również wiatr, zwłaszcza w rejonach podgórskich, gdzie nasilą się zjawiska fenowe, szczególnie w nocy z piątku na sobotę 01/02.11, a także w sobotę w ciągu dnia. W tym czasie przemieści się przez Polskę strefa słabych i umiarkowanych opadów deszczu, których najwięcej będzie na północy oraz na zachodzie, a najmniej na południowym wschodzie. Ponadto między piątkiem 01.11, a sobotą 02.11 ciśnienie spadnie o blisko 20 hPa.

Prognozowana najwyższa temperatura w najbliższych 10 dniach

Pogoda 10 dni temperatura

Już w niedzielę 03.11 temperatura wzrośnie przeważnie do 11/16 st. C. (najwyższa w dzielnicach południowo zachodnich), a w okolicach wtorku 05.11 niewykluczone nawet 18 st. C. miejscami na południowym wschodzie kraju. Zanim temperatura wzrośnie, to na sporym obszarze kraju popada po ustaniu wiatru halnego w górach.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!