| |
Zagrożenie!
Prognoza epidemii koronawirusa COVID-19. Polska jest już po szczycie zachorowań. Kiedy zakończy się fala epidemii?

Prognoza epidemii koronawirusa COVID-19. Polska jest już po szczycie zachorowań. Kiedy zakończy się fala epidemii?

Złagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa COVID-19 w Polsce zależy od terminu osiągnięcia szczytu. Wygląda na to, że szczyt epidemii jest już za nami, dlatego od 20 kwietnia rząd zapowiedział stopniowe w 4 etapach łagodzenie obostrzeń i uwolnienie gospodarki.

Prognoza epidemii koronawirusa COVID-19 w Polsce. Dane: IHME

Prognoza kiedy koniec epidemii koronawirusa COVID-19 w Polsce najnowsze dane

Ciekawą prognozę przygotował Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim. Obniżył on znacząco prognozę liczby ofiar śmiertelnych obecnej fali epidemii koronawirusa w Polsce. Według amerykańskiego ośrodka - Polska ma już za sobą szczyt epidemii a liczba zgonów na COVID-19 w naszym kraju wyniesie niespełna 650. Oficjalne dane z dziś 18.04 mówią o 339 zgonach (dane z poranka).

Dodajmy, że na początku kwietnia Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia (The Institute for Health Metrics and Evaluation - IHME) prognozował, że w Polsce szczyt epidemii koronawirusa przypadnie na drugą połowę kwietnia, a liczba zgonów wyniesie około 2 tysięcy. Uwzględniając dotychczasowe dane dotyczące liczby infekcji oraz ofiar śmiertelnych amerykańscy naukowcy ocenili jednak, że Polska najgorsze ma już za sobą. Liczbę zgonów na COVID-19 prognozują na 646. Prognoza ta obarczona jest jednak sporą niepewnością. Obecna fala epidemii koronawirusa powinna zakończyć się w Polsce w drugiej połowie maja.

Prognoza kiedy koniec koronawirusa COVID-19 w Polsce

Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia jest jednostką badawczą Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Model statystyczny epidemii koronawirusa przygotowany przez ten ośrodek jest wykorzystywany między innymi przez zespół antykryzysowy Białego Domu.

Jeśli ta zapowiedź stanie się faktem, to będzie ona zgodna z przewidywaniami redaktora naczelnego DobraPogoda24, który w marcu na podstawie wydarzeń w Chinach sugerował wracanie Polski do „normalności” w drugiej połowie maja lub w czerwcu br.

Prognoza epidemii koronawirusa COVID-19 w Polsce. Kiedy koniec pandemii?

DobraPogoda24, IHME


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!