| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: game over zimo

Pogoda na 16 dni: game over zimo

Kończący się tydzień zgodnie z poprzednim trendem prognozy długoterminowej nie przyniósł zaskoczenia. Jego początek był ciepły, a po nim nastąpiło krótkotrwałe ochłodzenie, szczególnie odczuwalne w nocy z piątku na sobotę 22/23.02, gdy na przeważającym obszarze kraju temperatura spadła do -11/-7 st. C. (większe spadki w rejonach podgórskich). Wcześniej miejscami, zwłaszcza na obszarze, od woj. pomorskiego przez dzielnice północno-wschodnie, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie zdołał spaść śnieg. Był to jednak pseudo-powrót zimy, który okazał się urozmaiceniem zmiennej pogody.

Przed nami jednak kolejny wzrost temperatury. Już dziś 24.02, zwłaszcza w woj. zachodniopomorskim temperatura może wzrosnąć nawet 9 st. C. Najniższe temperatury w tym czasie będziemy notować na południowym-wschodzie kraju.

Pogoda długoterminowa 16 dni marzec

W następnych dniach coraz łagodniejsza i cieplejsza masa powietrza, będzie docierać w głąb kraju, jednocześnie podnosząc temperaturę. W ciągu najbliższego tygodnia najwyższe temperatury będą notowane głównie w dzielnicach zachodnich i południowo-zachodnich kraju, a najniższe na wschodzie i północnym-wschodzie. Mimo, że miejscami, szczególnie w rejonie nocnych przejaśnień temperatura może jeszcze spadać poniżej 0 st. C., to prognozowana anomalia temperatury jest wyraźnie dodatnia.

Prognozowana anomalia temperatury w ciągu najbliższych 10 dni

Prognoza 16 dniowa anomalia temperatury

Trend aktualnej prognozy długoterminowej w naszym przekonaniu wydaje się dość stabilny do około 5-6 marca. W późniejszym okresie niewykluczony jest spadek temperatury, ale raczej jeśli nastąpi to nie będzie długotrwały. Zweryfikujemy te dane za tydzień w kolejnej prognozie długoterminowej.

Do tego terminu aura zmienna, czekają nas zarówno chwile ze Słońcem, jak i miejscami co pewien czas z przelotnymi opadami (nie będą częste i nie będzie ich wiele). W nocy gdzieniegdzie temperatura może nadal spadać poniżej 0 st. C.

Krótko mówiąc - przedwiośnie, okresami w niektórych regionach z powiewem wczesnej wiosny, w sam raz na jej początek meteorologiczny przypadający 1 marca.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!