| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 16 dni: nadal ciepło, ale miejscami wystąpią przelotne opady i burze

Prognoza pogody na 16 dni: nadal ciepło, ale miejscami wystąpią przelotne opady i burze

Za nami kolejny tydzień, który nie przyniósł zaskakujących zmian. Po gorącym początku z temperaturami po raz pierwszy w tym roku osiągającymi lub przekraczającymi 3 maja lokalnie 30 st. C., nastąpił stopniowy spadek temperatury, ale nadal do bardzo przyjemnego poziomu. W tym czasie dominowała pogodna aura, a zapowiadane opady pojawiły się tylko przejściowo i miejscami, co miało związek z zapowiadanymi burzami.

Pogoda wiosna maj

W kolejnych dniach, co najmniej do 12-14 maja niewiele się zmieni. Nadal na przeważającym obszarze kraju spodziewamy się przyjemnej temperatury osiągającej nawet 23-28 st. C. Około 7-8 maja na południu i południowym-wschodzie kraju zaznaczy się miejscami strefa przelotnych opadów i burz znad Ukrainy, ale będą one jedynie przerywnikiem. W północnej połowie kraju w tym czasie nadal utrzyma się dobra pogoda.

Prognoza długoterminowa maj

W następnych dniach co jakiś czas miejscami pojawią się przelotne opady i burze, a po nich ponownie zrobi się pogodnie i ciepło. Pamiętajmy, że burze i opady o tej porze roku gdzieniegdzie mogą być już silne o czym mogliśmy się przekonać w minionym tygodniu m.in. w Zgierzu. Taka typowa pogoda dla maja jest obecnie prognozowana do końca terminu naszej prognozy długoterminowej.


Komentarze
Marcin

Może w końcu trochę popada na płd-wsch bo susza na Maxa. A burze - jak najbardziej,miłośnicy tego zjawiska czekają 😉👍

06 maj 2018 - 10:13
Odpowiedz
Ben Wwa

Powyższa prognoza obejmuje okres od 6 maja, dziś jest 11-ty, i mogę powiedzieć, że jak się weźmie temperatury z górnej strefy ukazanych słupków, to dla Warszawy prognoza DP24 sprawdza się - jak dotąd - naprawdę nieźle. > Sprawdźmy po kolei dni z tej prognozy, które już upłynęły (dzień/temperatura °C najwyższa prognozowana/faktyczna w stolicy): >>> 06/05 - 22, 20. 07/05 - 23, 23. 08/05 - 24, 26. 09/05 - 26, 28. 10/05 - 28, 28. Także zawarty w artykule opis warunków atmosferycznych dla kraju, jak na razie okazuje się - w ogólnym zarysie - trafny.

11 maj 2018 - 08:55
Odpowiedz