| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 16 dni: jaki trend do połowy października?

Prognoza pogody na 16 dni: jaki trend do połowy października?

Miniony tydzień przyniósł nam bardzo urozmaiconą pogodę pod względem temperatur. Po wielu miesiącach nieobecności powróciły na krótko przygruntowe przymrozki, a dziś 30.09 nad ranem w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej Polsce po raz pierwszy w tym sezonie na wielu stacjach zanotowano oficjalnie mróz w klatce meteorologicznej na wysokości 2 m.

Pogoda długoterminowa październik

Przejściowo pojawiły się również cieplejsze dni, gdy 27 i 28 września temperatura w sporej części kraju przekroczyła 18-21 st. C. Ponadto nie brakowało również chwil ze Słońcem, a opadów było niewiele. Mimo to, temperatura w przeciągu ostatnich 7 dni zapisała się na ogół poniżej normy. Dziś już wiemy, że wrzesień będzie kolejnym anomalnie ciepłym miesiącem tego roku w Polsce, ale nie przyniesie rekordu, bowiem 3 dekada miesiąca była chłodniejsza, a przez to znacznie zredukowała dodatni bilans termiczny całego miesiąca.

Prognoza długoterminowa październik

Prognozy długoterminowe do połowy października nadal przewidują w ciągu dnia przeważnie temperatury dwucyfrowe, aczkolwiek w nocy i nad ranem w zależności od wielkości zachmurzenia i pochodzenia masy powietrza mogą się zdarzyć przymrozki. W dalszym ciągu nie spodziewamy się jednak, aby ujemne temperatury występowały w sposób ciągły (co najmniej 3-4 dni z rzędu). Na ogół będą to incydenty pomiędzy wyższymi temperaturami w nocy. Opadów w tym czasie również będzie niewiele - jeśli wystąpią to na ogół słabe i przelotne. Chwil ze Słońcem będzie znacznie więcej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!