| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: pod koniec października powrócą przymrozki

Pogoda na 16 dni: pod koniec października powrócą przymrozki

Jak co tydzień zapraszamy do sprawdzenia najnowszego trendu prognozy długoterminowej. Przed nami zapowiadane ochłodzenie, które w porównaniu do prognozy sprzed tygodnia, w południowej połowie kraju opóźni się o jeden dzień, bowiem jeszcze dziś 27.10 temperatura sięgnie tutaj 19-23 st. C.

Pogoda na 16 dni długoterminowa listopad

Poniedziałek 28.10 zapowiada się chłodniej już w całym kraju. Trend kontynuowania umiarkowanego ochłodzenia jest pewny co najmniej do 1 listopada. Do tego czasu tylko miejscami mogą się zdarzyć słabe przelotne opady deszczu, nie będą one jednak liczne. W wielu regionach nadal nie popada lub popada symbolicznie. Spodziewamy się również okresów z przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza na południu kraju. Ponadto w nocy, szczególnie pod koniec października spodziewamy się powrotu przymrozków.

Prognozowana najniższa temperatura w najbliższych 10 dniach

Pogoda na 16 dni temperatura długoterminowa

Wstępna prognoza na dzień Wszystkich Świętych na ogół nie przewiduje opadów. Temperatura maksymalna ma sięgnąć ok. 5-11 st. C. (najwyższa w dzielnicach południowych kraju). Niewykluczone jednak zmiany, dlatego sytuację będziemy monitorować... Później prognozowane wiązki zaczynają się rozjeżdżać, ale raczej ze wskazaniem na okresowy ponowny wzrost temperatury.

Reasumując: przed nami pewne ochłodzenie, co najmniej do 1 listopada. Po tym dniu sytuacja nie jest jednoznaczna, ale pojawia się przejściowa szansa na wyższe wartości temperatur, szczególnie na południu kraju.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!