| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 16 dni: lato z wyrównaną temperaturą i częstszymi opadami

Prognoza pogody na 16 dni: lato z wyrównaną temperaturą i częstszymi opadami

Za nami kolejny tydzień, który nie przyniósł diametralnej zmiany w trendzie prognozy długoterminowej. Utrzymuje się letnia pogoda, ale bez ekstremów temperaturowych. Najnowsze wyliczenia numeryczne wskazują na kontynuowanie dość stabilnych temperatur w pobliżu normy lub nieznacznie przekraczających średnią wieloletnią.

Prognozowana anomalia temperatury za okres, od 8, do 14 lipca

Prognoza anomalia temperatury

W niektórych regionach przejściowo mogą się zdarzyć chłodniejsze dni, co będzie związane z pojawieniem się opadów, ale to będzie raczej krótkotrwały okres.

Prognoza długoterminowa 16 dni lipiec

Nowy tydzień przyniesie więcej opadów, zwłaszcza we wschodnich i północnych dzielnicach kraju, gdzie do 15 lipca może spaść, od 15, do nawet 80 mm wody na m2. Najbliższa strefa co najmniej umiarkowanych opadów deszczu i miejscami burz, szczególnie w dzielnicach zachodnich kraju jest spodziewana około 10 lipca. Opady na znacznie większym obszarze kraju powinny się pojawić około 11-14 lipca. 

Wstępnie prognozowana suma opadów, od 8, do 15 lipca

Prognoza opadów lipiec


Komentarze
daniel

ten rozkład opadów może się zmienić wystarczy ruch niżu w którąś stronę i już może być inaczej tak jak na początku lipca wydawało się że ulewy przejdą nad całą wschodnią polską a jak było? to wiadomo

08 lipiec 2018 - 15:43
Odpowiedz
Ben Wwa

Bardzo często czyta się i słyszy u nas o tym, że w miarę postępów ocieplenia klimatycznego pogoda staje się w Polsce coraz bardziej niestabilna, zmienna. >> A ja mam wrażenie odwrotne - że coraz częściej mamy coraz dłuższe okresy wyraźnej stabilności aury, jakie w historii zdarzały się rzadko. W moim regionie od wielu tygodni - a właściwie od kilku miesięcy - aura jest bardzo stabilna pod hasłem: "Ciepło i sucho". Owszem, czasem trochę powieje, czasem nieco pochłodzi, niekiedy nawet coś popada, ale to wszystko drobnostki w porównaniu do dawnej zmienności naszej pogody.

09 lipiec 2018 - 07:49
Odpowiedz