| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na 16 dni: wiele ciepłych dni, ale pojawi się niedobór opadów

Prognoza pogody na 16 dni: wiele ciepłych dni, ale pojawi się niedobór opadów

Kończący się tydzień zgodnie z poprzednią prognozą długoterminową, przyniósł ustabilizowanie warunków pogodowych i ponowny znaczny wzrost temperatury w weekend 30-31 marca. Już wczoraj 30.03 temperatura na zachodzie i południu kraju na wielu posterunkach meteorologicznych osiągnęła 16-19 st. C. Dziś 31.03 również, głównie w dzielnicach południowo-wschodnich zanotujemy takie wartości i to w obecności pogodnego nieba.

Prognoza długoterminowa 16 dni kwiecień

Poweekendowy spadek temperatury po przejściu 31.03/01.04 mało aktywnego chłodnego frontu (zaznaczy się głównie okresowo zachmurzeniem), będzie krótkotrwały. Odczujemy to w poniedziałek 01.04, gdy temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie do 7-11 st. C., ale w kolejnych dniach ponownie temperatura zacznie systematycznie rosnąć, szczególnie na zachodzie i południowym-zachodzie kraju (nawet 20 st. C.).

Pogoda długoterminowa 16 dni kwiecień

Dopiero pod koniec tygodnia, w okolicach pierwszego kwietniowego weekendu temperatura nieco spadnie (najniższa w rejonie wystąpienia strefy opadów), jednak na tę chwilę trudno precyzyjnie przewidzieć, gdzie te opady wystąpią. Aktualnie są prognozowane nad dzielnicami południowo-wschodnimi, jednak mogą jeszcze zajść korekty (przesunięcie w głąb kraju).

Wstępnie prognozowana suma opadów do 7 kwietnia br.

Prognoza sumy opadów kwiecień

Reasumując, przed nami wiele pogodnych i ciepłych dni. Niestety, nie spodziewamy się istotnych opadów, bardzo potrzebnych o tej porze roku w czasie ruszenia wegetacji. Jeśli prognozy nie ulegną diametralnej zmianie, to w drugiej dekadzie kwietnia również czeka nas wiele ciepłych dni. Będziemy ponownie weryfikować tę zapowiedzieć za tydzień w kolejnej prognozie długoterminowej. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!