| |
Zagrożenie!
Od środy 19.06 wracają silne burze

Od środy 19.06 wracają silne burze

W niedzielę 16.06 po przejściu burz i odsunięciu się chłodnego frontu atmosferycznego znad wschodnich i południowo-wschodnich regionów Polski, wraz z początkiem nowego tygodnia nastąpił okresowy spadek temperatury. Sytuacja zacznie się zmieniać od jutra 19.06, bowiem ponownie do kraju z południowego-zachodu będzie napływać ciepłe i chwiejne powietrze. W takiej sytuacji, w warstwie przyziemnej atmosfery zanotujemy na przeważającym obszarze wzrost temperatury do 25-30 st. C., lokalnie na zachodzie do 31-32 st. C.

W ciągu dnia pojawią się dobre warunki do inicjacji konwekcji, a w konsekwencji burz z intensywnymi opadami deszcz i lokalnie gradu, szczególnie w dzielnicach południowych, południowo-wschodnich, aż po miejscami centrum kraju. Największe prawdopodobieństwo burz będzie mieć miejsce w Małopolsce, na Górnym Śląsku, Ziemi Świętokrzyskiej, Podkarpaciu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie po Mazowsze.

Prognozowana energia dostępna konwekcyjnie CAPE o godz. 17:00, 19 czerwca br.

Prognoza burz 19 czerwca Polska

Zjawiska nie powinny być bardzo liczne, ale tam gdzie powstaną, głównym zagrożeniem mogą być nawalne opady deszczu, a w konsekwencji podtopienia z uwagi na dość wolne przemieszczanie się komórek burzowych.

W kolejnych dniach również będzie istniało ryzyko silnych burz, dlatego zachęcamy do sprawdzania naszej codziennej prognozy prawdopodobieństwa burzowego, którą będziemy aktualizować wczesnym porankiem.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!