| |
Zagrożenie!
Czwartek 20.06 kolejnym dniem z tendencją do silnych burz

Czwartek 20.06 kolejnym dniem z tendencją do silnych burz

Zgodnie z naszymi prognozami, wczoraj powróciły do Polski wysokie temperatury oraz napłynęła chwiejna, ciepła i wilgotna masa powietrza. Na obszarze, od Szczecina po Tarnów, temperatura miejscami osiągnęła lub przekroczyła 30 st. C., a w Słubicach osiągnęła maksymalnie 32.1 st. C.

Burze w Polsce prognoza

W takich warunkach ponownie zaczęły się rozwijać burze, których najwięcej było w centrum oraz w dzielnicach południowo-wschodnich.

Zanotowane wyładowania doziemne w ciągu minionej doby 19/20.06

Zanotowane burze w Polsce czerwiec

W ciągu kolejnej doby 20/21.06 obszar prawdopodobnych burz ulegnie rozszerzeniu na cały kraj, bowiem nad Polską znajduje się dzisiaj wyraźna linia zbieżności przed frontem chłodnym, ale ponownie będą to głównie rozproszone ośrodki burzowe. Mimo to, tam gdzie zdołają powstać, przyniosą ulewne opady deszczu (mogące powodować podtopienia, tak jak w środę 19.06 na Lubelszczyźnie) i lokalnie gradu wraz z silnymi porywami wiatru

Mapa synoptyczna Europy, 20 czerwca 2019 roku

Mapa synoptyczna Polski 20 czerwca

Siła burz powinna się zmieścić w 1 stopniu ostrzeżenia (mapa prawdopodobieństwa). Najwięcej burz, tradycyjnie spodziewamy się z upływem popołudnia, ale również nocą z czwartku na piątek 20/21.06 mogą się lokalnie utrzymać, ale na ogół będzie ich coraz mniej.

W piątek 21.06 nie możemy liczyć na ustabilizowanie pogody. Ponownie w ciągu dnia będą powstawać burze, tym razem pojawią się głównie w centrum, na południu oraz wschodzie kraju. Zalecamy śledzenie radaru burz, aby z wyprzedzeniem przygotować się na ich nadejście.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!