| |
Zagrożenie!
Rekordowy upał w Paryżu wstrzymał prace przy odbudowie katedry Notre Dame

Rekordowy upał w Paryżu wstrzymał prace przy odbudowie katedry Notre Dame

Dziś 25.07 w Paryżu padł historyczny rekord temperatury maksymalnej dla tego miasta. W najcieplejszym momencie dnia zanotowano aż 42.6 st. C., bijąc poprzedni rekord 40,4 st. C. z 1947 roku.

Z powodu wysokich temperatur wstrzymano prace przy odbudowie katedry Notre Dame. Mają być wznowione za kilka dni. Eksperci nie kryją obaw co do negatywnego wpływu upałów na konstrukcję świątyni, osłabionej pożarem i jego gaszeniem. Przyczyną decyzji inspektora pracy o wstrzymaniu prac związanych z odbudową katedry jest nadmierna, niebezpieczna dla zdrowia pracowników obecność ołowiu.

Prace upał Paryż Katedra Notre Dame

W wyniku kwietniowego pożaru kilkaset ton ołowiu runęło ze zniszczonej wieży i tej części dachu, która się zawaliła. Ołów wpadł do wnętrza, stwarzając zagrożenie dla zdrowia. Podobnie jak w przypadku azbestu, istnieje kilka sposobów neutralizacji niebezpieczeństwa, ale pracownicy muszą być wyposażeni w specjalny sprzęt - maski i kombinezony.

Regionalna Agencja Zdrowia stwierdziła w okolicy obecność ołowiu przekraczającą dopuszczalne normy. To między innymi przypadek dwóch sąsiadujących z katedrą szkół, które zostały zamknięte. Mimo wakacji przychodziły tam dzieci spędzające wolny czas w mieście. Organizowano dla nich różne zajęcia rekreacyjne. Ponadto fachowcy z troską patrzą na sklepienie katedry. Ich zdaniem, upały mogą sprawić, że nadwyrężone pożarem łuki mogą nie wytrzymać i część dachu może się zawalić.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!