| |
Zagrożenie!
Wakacje w Grecji z pożarami

Wakacje w Grecji z pożarami

Grecja, to jeden z najpopularniejszych kierunków wypoczynku Polaków. Zabytki, dobre jedzenie, ciepłe morze i słoneczna pogoda przyciągają turystów, ale zdarzają się również pożary, będące skutkiem niedoboru opadów oraz wysokich temperatur. Tylko wczoraj 10.08 w Grecji wybuchło 50 pożarów lasów.

Pożary na wyspie Elafonisos. Foto: Manos Mauroeidḗs 

Grecja wakacje pożary

Do walki z ogniem zostało zmobilizowanych prawie pięciuset strażaków, dwieście wozów strażackich, samoloty i helikoptery. Ogień wybuchł między innymi w pobliżu Aten i na wyspie Elafonisos niedaleko południowego wybrzeża Peloponezu. Na wyspie, gdzie pożar trwał od rana, zapobiegawczo ewakuowano turystów z kempingu i hotelu. Podobnie było w miejscowości Maraton we wschodniej Attyce, gdzie ze względów bezpieczeństwa ewakuowano dzieci z obozu. To w tamtej okolicy latem ubiegłego roku doszło do tragicznych pożarów, w których życie straciły 102 osoby.

Z powodu wysokich temperatur i silnego wiatru w większości regionów Grecji panuje wysoki stopień zagrożenia pożarami. Szczególnie trudna sytuacja jest w Attyce i na Peloponezie. Greckie ministerstwo ochrony obywateli wysyłało mieszkańcom zagrożonych regionów ostrzegawcze sms-y. Władze apelowały, aby nie wykonywać żadnych prac, które mogłyby spowodować zaprószenie ognia.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!