| |
Zagrożenie!
Wybuchł pożar na terenie nieczynnej elektrowni jądrowej we Francji. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat

Wybuchł pożar na terenie nieczynnej elektrowni jądrowej we Francji. Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat

We Francji w nieczynnej elektrowni jądrowej Superphénix w pobliżu granicy ze Szwajcarią wybuchł pożar. Ogień po godzinie 11:00, 30 czerwca 2020 został zauważony w budynku reaktora, ale nie pojawiło się żadne zagrożenie radiacyjne. Przyczyną pożaru były prawdopodobnie prace likwidacyjne prowadzone na terenie elektrowni jądrowej. Przypomnijmy, elektrownia Superphénix została wyłączona z eksploatacji w 1997 roku, a jej rozbiórka ma potrwać do roku 2030. Na miejsce pożaru przybyła straż pożarna. Opanowanie pożaru zajęło strażakom 2 godziny.

Pożar, była elektrownia jądrowa Superphénix we Francji

Pożar w elektrowni jądrowej Superphénix we Francji Pomiar promieniowania w Polsce

Polska Agencja Atomistyki wydała komunikat w tej sprawie. -„ Nie ma zagrożenia po pożarze nieczynnej elektrowni jądrowej Superphénix w Creys-Malville we Francji. Francuski urząd dozoru jądrowego poinformował, że wyniki poziomu promieniowania w ciągach wentylacyjnych budynku był poniżej progu wykrywalności czujników. Pomiary ze stacji rozmieszczonych wokół obiektu nie wskazały wzrostu promieniowania”- czytamy w komunikacie.

Sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie

Pożar elektrowni jądrowej we Francji pomiary promieniowania w Polsce komunikat

Państwowa Agencja Atomistyki monitoruje sytuację radiacyjną na terenie Polski i jest w stałym kontakcie z francuskim Urzędem Bezpieczeństwa Jądrowego oraz Międzynarodową Agencją Energii Atomowej.

DobraPogoda24, PAA, Napromieniowani.pl 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!