| Szukaj |
Zagrożenie!

Powstało nagle ogromne zapadlisko. Lej ma 200 metrów głębokości. Mieszkańcy na południu pełni obaw

Ogromny lej krasowy pojawił się nagle na północy Chile w pobliżu kopalni miedzi w gminie Tierra Amarilla w regionie Atacama. Najnowsze zdjęcia i nagrania zapadliska są oszałamiające. Na miejsce udali się eksperci od geologii, którzy badają to nietypowe zjawisko. Dziura w ziemi ma szerokość 25 metrów i głębokość około 200 m. Na dnie znajduje się woda. Co ciekawe, zapadlisko było stabilne do czasu powstania. Oznacza to, że był to proces nagły i prawdopodobnie związany z działalnością kopalni Alcaparrosa. Prace na obszarze kopalni zostały tymczasowo zawieszone. Po wykryciu obszar został natychmiast odizolowany, a odpowiednie władze powiadomione.

Ogromne zapadlisko, lej krasowy w Chile. Foto: YT Cn Post

Ogromne zapadlisko i lej krasowy w Chile, sierpień 2022, zdjęcia i nagrania

Zapadlisko w Chile znajduje się na obrzeżach miasta. Wygląda na to, że nadmierne wydobycie na tym obszarze może mieć katastrofalne skutki. Okoliczni mieszkańcy są pełni obaw i drżą o swoją przyszłość i życie.

Nagranie ogromnego zapadliska i leja krasowego w Chile

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że zapadlisko było spowodowane działalnością związaną z wydobyciem, ale urzędnicy twierdzą, że dziura wciąż się powiększa. Lokalna społeczność nie zgłosiła żadnych obrażeń i strat, ale fakt, że lej pojawił się nagle i nadal się powiększa, budzi coraz większy niepokój.

 Szokujące zapadlisko na północy Chile

Nagły lej krasowy powstał w minioną sobotę 30 lipca 2022. Jest to pierwsze tego typu zjawisko w tej części Chile. Nigdy wcześniej w pobliżu kopalni nie wystąpiło. 

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz