| |
Zagrożenie!
Powstało nagle ogromne zapadlisko. Lej ma 200 metrów głębokości. Mieszkańcy na południu pełni obaw

Powstało nagle ogromne zapadlisko. Lej ma 200 metrów głębokości. Mieszkańcy na południu pełni obaw

Ogromny lej krasowy pojawił się nagle na północy Chile w pobliżu kopalni miedzi w gminie Tierra Amarilla w regionie Atacama. Najnowsze zdjęcia i nagrania zapadliska są oszałamiające. Na miejsce udali się eksperci od geologii, którzy badają to nietypowe zjawisko. Dziura w ziemi ma szerokość 25 metrów i głębokość około 200 m. Na dnie znajduje się woda. Co ciekawe, zapadlisko było stabilne do czasu powstania. Oznacza to, że był to proces nagły i prawdopodobnie związany z działalnością kopalni Alcaparrosa. Prace na obszarze kopalni zostały tymczasowo zawieszone. Po wykryciu obszar został natychmiast odizolowany, a odpowiednie władze powiadomione.

Ogromne zapadlisko, lej krasowy w Chile. Foto: YT Cn Post

Ogromne zapadlisko i lej krasowy w Chile, sierpień 2022, zdjęcia i nagrania

Zapadlisko w Chile znajduje się na obrzeżach miasta. Wygląda na to, że nadmierne wydobycie na tym obszarze może mieć katastrofalne skutki. Okoliczni mieszkańcy są pełni obaw i drżą o swoją przyszłość i życie.

Ogromne zapadlisko i lej krasowy w Chile

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że zapadlisko było spowodowane działalnością związaną z wydobyciem, ale urzędnicy twierdzą, że dziura wciąż się powiększa. Lokalna społeczność nie zgłosiła żadnych obrażeń i strat, ale fakt, że lej pojawił się nagle i nadal się powiększa, budzi coraz większy niepokój.

Szokujące zapadlisko na północy Chile

Nagły lej krasowy powstał w minioną sobotę 30 lipca 2022. Jest to pierwsze tego typu zjawisko w tej części Chile. Nigdy wcześniej w pobliżu kopalni nie wystąpiło. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!