| |
Zagrożenie!
Powódź w Niemczech. Wylała rzeka Seemenbach w Hesji

Powódź w Niemczech. Wylała rzeka Seemenbach w Hesji

W jednej z naszych prognoz wskazywaliśmy w tym tygodniu na uaktywnienie się Atlantyku i pojawienie się ośrodków niżowych, które przyniosą intensywne opady deszczu i miejscami początkowo śniegu między innymi w Niemczech. Niestety, dotarły informacje o powodzi na terenie Niemiec, zwłaszcza w Hesji. Z powodu opadów deszczu i roztopów wylała rzeka Seemenbach na terenie Budingen, znanego szczególnie z zachowanego zamku i starego miasta. To właśnie centrum miasta powódź najbardziej dotknęła. Mieszkańcy na forach społecznościowych twierdzą, że do zalania przyczyniło się znacząco pęknięcie muru gajowego, który oddzielał rzekę od terenu miasta.

Powódź w Niemczech, zalane centrum miasta Büdingen, 29 stycznia 2021. Woda w tym miejscu miała około 40 cm głębokości. Foto: FB Büdingen Erleben

Powodź w Niemczech, zalane stare miasto Budingen, wylała rzeka Seemenbach w Hesji, 29-30 stycznia 2021

Zdjęcia powodzi w Niemczech, 29 stycznia 2021

Pęknięcie muru chroniącego miasto Büdingen przed zalaniem ze strony rzeki Seemenbach, 29 stycznia 2021

W ewakuacji zalanych mieszkańców miasta Budingen pomagali oczywiście strażacy oraz dobrzy ludzie z innych służb

Skutki powodzi w Niemczech. Zalane centrum starego miasta Budingen, 29 stycznia 2021

Również budynek Urzędu Miasta został zalany. Z tego powodu urzędnicy nie odbierali telefonów od mieszkańców, ale kontaktowali się z poszkodowanymi petentami przez media społecznościowe.

Odwilż i deszcz spowodowały powodzie i zniszczenia nie tylko w Büdingen, ale także w innych częściach Hesji. Również w Vogelsberg, w okręgu Main-Kinzig-Kreis oraz w Taunus rzeki i potoki zalały wiele ulic. Mieszkańcy starego miasta w czasie powodzi byli ewakuowani pontonami.

Dzisiaj 30 stycznia 2021 woda w rzece Seemenbach opadła i rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Fala powodziowa spływa teraz do większych rzek, w tym do Renu i Menu. W Renie fala kulminacyjna jest spodziewana w najbliższy poniedziałek, 1 lutego 2021.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!