| |
Zagrożenie!
Napłynie arktyczne powietrze do Polski, temperatura spadnie poniżej -10 stopni. Sprawdź, kiedy wrócą wiosenne temperatury

Napłynie arktyczne powietrze do Polski, temperatura spadnie poniżej -10 stopni. Sprawdź, kiedy wrócą wiosenne temperatury

Pogoda zapowiada dla Polski w najbliższych dniach marca wkroczenie zimnej masy powietrza arktycznego. Przed nami więc zapowiadane kilkudniowe ochłodzenie. W tej prognozie powiemy również, kiedy w Polsce będzie cieplej i kiedy wrócą wiosenne temperatury. Ochłodzenie będzie szczególnie odczuwalne w czasie przejaśnień i rozpogodzeń w nocy, bo temperatura na przeważającym obszarze kraju zapowiada się ujemna, z najwyższymi spadkami w kotlinach podgórskich. W tym czasie miejscami będą się również pojawiać przelotne opady śniegu. Na Atlantyku powstał zapowiadany wyż Małgorzata. Układ wysokiego ciśnienia zablokuje cyrkulacje strefową, a to oznacza, że zamiast ciepłego i łagodnego powietrza z zachodu, będzie napływać znacznie zimniejsze z północny. Krótko mówiąc - wiosna w tym roku spóźni się o kilka dni.

Do Polski napłynie arktyczna masa powietrza. Zapowiadają się mroźne noce

Prognozowana trajektoria wsteczna napływającej masy powietrza do Polski, 18 marca 2021

Powietrze arktyczne napłynie do Polski, będą mroźne noce, jaką zanotujemy temperaturę, prognoza dla Polski, marzec 2021

Już minionej nocy 16/17.03 temperatura miejscami w Polsce spadła do -2/0 st. C., ale to dopiero początek, bo główny strumień zimnego powietrza napłynie w kolejnych dniach. Najbliższa noc 17-18 marca 2021 zapowiada się z ujemną temperaturą na przeważającym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura nad ranem w Polsce, 18 marca 2021

Mróz w Polsce, prognoza temperatury 17-18-19 marca 2021, kiedy będzie cieplej

Kolejne noc zapowiadają się coraz chłodniej.

Prognozowana temperatura nad ranem w Polsce, 19 marca 2021

Mróz w Polsce, kiedy będzie cieplej, kiedy wróci wiosna, prognoza marzec 2021, prognozowana temperatura 19 marca 2021

Prognozowana temperatura nad ranem w Polsce, 20 marca 2021

Prognoza temperatury w Polsce 20 marca 2021, gdzie najzimniej, gdzie największy mróz, kiedy wróci wiosna

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie na wysokości 1,5 km, 20 marca 2021

Pogoda, kiedy cieplej, do kiedy mróz w Polsce, marzec 2021

Ochłodzenie będzie na tyle odczuwalny, aby średnia anomalia temperatury na kilka dni spadła do wartości ujemnej. Nie będzie to jednak bardzo duże odchylenie od normy wieloletniej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres do 22 marca 2021

Do kiedy będzie zimno, kiedy cieplej w marcu 2021 w Polsce, kiedy będzie wiosna, prognozy

Mimo nocnego mrozu, w dzień temperatury nadal będą dodatnie.

W tym czasie miejscami może popadać śnieg, krajobrazy mają szanse na chwilę się zabielić, bo w ciągu dnia nadal temperatury będą dodatnie. Wyjątkiem będą rejony górskie i podgórskie, tam zanotujemy trwalszy przyrost pokrywy śnieżnej i powrót typowych warunków zimowych.

Do bardziej wiosennych temperatur powrócimy w trakcie 3 dekady marca, zwłaszcza od około 23-24 marca 2021. Wówczas w Polsce ponownie temperatura miejscami będzie osiągać lub przekraczać 10 st. C. O pogodzie będziemy informować na bieżąco w kolejnych artykułach. Polecamy również sprawdzanie pogody długoterminowej na codziennie aktualizowanych wiązkach modelu pogodowego.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!