| |
Zagrożenie!
Potężny orkan uderzy w Europę. Wichury odczujemy w Polsce. Mamy dokładne prognozy wiatru

Potężny orkan uderzy w Europę. Wichury odczujemy w Polsce. Mamy dokładne prognozy wiatru

Silna cyrkulacja strefowa jeszcze nie słabnie. Na Atlantyku rozwinął się kolejny potężny niż Antonia, będący również orkanem Franklin. Cyklon zbliża się w rejon Wysp Brytyjskich, gdzie przyniesie bardzo silne wichury. Strefa silnego wiatru skieruje się później na wschód w głąb Europy. Wichury 21 lutego 2022 odczujemy również w Polsce. Wiatr ponownie miejscami w porywach osiągnie do 70-100 km/h, silniej powieje w górach, zwłaszcza w Sudetach i nad morzem. Lokalnie wystąpią zniszczenia i kolejne przerwy w dostawie energii elektrycznej. Mamy najnowsze dokładne prognozy wiatru, sprawdźmy, godzina po godzinie, kiedy i gdzie wystąpi wichura Franklin w Polsce.

Położenie głębokiego niżu wraz z kierunkiem przemieszczenia w ciągu kolejnej doby. Niż Antonia nazywany również orkanem Franklin przyniesie wichury w Polsce. Dane: Eumetsat, godzina 09:00, 20 lutego 2022

Potężny niż Antonia i orkan Franklin zbliża się do Europy. Wichury wystąpią w Polsce, 21 lutego 2022. Dokładna godzinowa prognoza wiatru

Niż z wichurami zbliża się aktualnie w rejon Wysp Brytyjskich. Bardzo silny wiatr jest prognozowany w Irlandii oraz ponownie w Wielkiej Brytanii. W głębi lądu wiatr osiągnie w porywach miejscami powyżej 100-120 km/h, a na wybrzeżu, zwłaszcza w Irlandii lokalnie powyżej 150-160 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w czasie wichury na Wyspach Brytyjskich, między 20-22 lutego 2022

Potężny niż Antonia i wichury w prognozach, prognoza wiatru w Polsce, 21 lutego 2022

Głęboki niż i orkan Franklin w ciągu najbliższej doby przesunie się szybko na wschód Europy przez Morze Północne i Bałtyckie w rejon Łotwy. W tym czasie ponownie wichury wystąpią także w Belgii, Holandii na północy Francji, w Niemczech, Czechach oraz miejscami w Danii i Polsce. Front chłodny związany z omawianym niżem wkroczy do zachodniej Polski już w nocy 20/21 lutego. Przyniesie na swej drodze opady deszczu, miejscami również deszczu ze śniegiem i śniegu. Strefa opadów w poniedziałek 21.02 będzie się przesuwać na wschód kraju. Lokalnie wystąpią również burze, punktowo z drobnym gradem lub krupą śnieżną.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Europie w czasie przejścia niżu Antonia i jego ośrodków wtórnych, do 22 lutego 2022

Nowe wichury w prognozach, 20-21 lutego 2022. Kiedy wichura dotrze do Polski, mapa wiatru w Europie

Wichura w Polsce zacznie się nasilać w nocy z niedzieli na poniedziałek 20/21 lutego 2022 na północy i północnym zachodzie, zwłaszcza wzdłuż wybrzeża. Silny wiatr w głębi kraju wystąpi w poniedziałek 21 lutego w ciągu dnia. Wichury najsilniejsze będą w rejonach podgórskich oraz na wybrzeżu miejscami powyżej 100 km/h. Silny wiatr jest prognozowany jest także w województwie pomorskim, kujawsko pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim oraz miejscami na południu śląskiego i małopolskiego. Na tym obszarze wiatr w porywach może osiągnąć do 75-100 km/h. Na pozostałym obszarze kraju powieje do 55-75 km/h. 

Wichury w Polsce. Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 21 lutego 2022

Wichury w Polsce, dokładna prognoza wiatru godzinowa, 21 lutego 2022

Przygotowaliśmy bardzo dokładną godzinową prognozę porywów wiatru w Polsce, od 20, do 22 lutego. Data i godzina jest widoczna w prawym górnym roku. Prognoza jest oparta na niemieckim dokładnym modelu ICON, który prawidłowo prognozował poprzednie wichury.

Wichury w Polsce, dokładna prognoza godzinowa. Przewidywane porywy wiatru, od 20, do 22 lutego 2022

Głęboki niż Antonia przejdzie znad Wysp Brytyjskich ponownie nad Bałtyk i dalej skieruje się nad Rosję, ale tym razem po minięciu wysp rozwiną się również jego krótkotrwałe niże wtórne. Z tego powodu siła głównego niżu w Polsce będzie słabsza.

Prognozowane położenie ośrodków niżowych w Europie niosących opady i wichury, noc 20/21 lutego 2022

Prognoza wichury w Polsce, dokładna mapa wiatru i ciśnienia, 21 lutego 2022

Jeszcze 23 lutego, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie Polski wiatr okresami może być silny, ale później pogoda wreszcie się uspokoi, gdyż wyż nad Europą zacznie blokować niże znad Atlantyku. Cyklony tym razem nie będą się przesuwać na wschód, a na północny zachód Europy. Więcej dowiecie się niebawem w najnowszej naszej prognozie długoterminowej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!