| |
Zagrożenie!
Potężny mróz nie ustaje. Temperatura w Polsce spadła do -23 stopni. Wiemy, kiedy pogoda się zmieni i wkroczy odwilż

Potężny mróz nie ustaje. Temperatura w Polsce spadła do -23 stopni. Wiemy, kiedy pogoda się zmieni i wkroczy odwilż

Za nami kolejna noc z potężnym mrozem w Polsce. Temperatura spadła do -23 st. C. i to nie w górach, a w głębi kraju na nizinach. Mamy więc sprawdzenie prognozy w której zapowiadaliśmy bardzo niskie temperatury po odsunięciu śnieżycy. W pogodzie czekają nas jednak zmiany, bo za kilka dni wkroczy z zachodu odwilż i mróz zacznie słabnąć. Całodobowe ujemne temperatury także nocą miejscami odpuszczą. Zima zacznie się cofać na wschód.

Potężny mróz notowany w Polsce, 5 grudnia 2023

Potężny mróz w Polsce, temperatura spadła do -23 st. C., w pogodzie będą zmiany wkroczy odwilż

Minionej doby najniższą temperaturę -23 st. C. przy gruncie zanotowano na stacji IMGW w Lublinie. Niewiele mniej -20 st. C. było w Zamościu i we Włodawie. Generalnie silny dwucyfrowy mróz był notowany miejscami na południu i we wschodniej połowie kraju w rejonach nocnych przejaśnień i rozpogodzeń, a najzimniejszym regionem tym razem była Lubelszczyzna.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce, 6 grudnia 2023

Silny mróz w Polsce, nadchodzą zmiany w pogodzie, mróz osłabnie, prognoza temperatury 6 grudnia 2023

Okres panowania silnego mrozu w Polsce jest jednak już policzony, gdyż powietrze arktyczne za kilka dni zostanie wyparte za naszą wschodnią granicę w czasie adwekcji łagodnego powietrza polarnomorskiego, co będzie związane z ruszeniem cyrkulacji zachodniej spowodowanej uaktywnieniem Atlantyku z podchodzącymi cyklonami ze strefami frontowymi w głąb Europy, w tym do naszego kraju.

Prognozowany dwucyfrowy mróz w Polsce, 6 grudnia 2023

 Bardzo duży mróz w Polsce, prognoza temperatury 6 grudnia 2023

Zanim nadejdą większe zmiany w pogodzie, to czekają nas kolejne noce z silnym mrozem. Najbliższa zapowiada się mroźna szczególnie w regionach południowych i południowo wschodnich, zwłaszcza w rejonach rozpogodzeń. Temperatury poniżej -16/-10 st. C. są jak najbardziej realne przy uwzględnieniu także pomiarów przy gruncie.

Prognoza mrozu w Polsce, 8 grudnia 2023

Silny mróz, kiedy odwilż, prognoza temperatury 8 grudnia 2023

Mroźna zapowiada się także noc na 8 grudnia, miejscami z dwucyfrowymi wartościami, głównie w regionach północno wschodnich kraju. To będą jednak już ostatnie podrygi mroźniejszej zimy przed nadchodzącą odwilżą, która między 10-11 grudnia z zachodu na wschód obejmie praktycznie cały kraj. W tym okresie utrzymujący się całodobowy mróz w wielu regionach kraju ustąpi.

Odwilż wkroczy do Polski. Najnowsza prognoza temperatury na 11 grudnia 2023

Kiedy odwilż w Polsce, najnowsza prognoza temperatury 11 grudnia 2023

Wzrost temperatury w trakcie drugiej dekady grudnia będzie zauważalny, bo miejscami maksymalnie zanotujemy do około 5-10 st. C., ale najczęściej temperatury w dzień będą oscylować na poziomie kilku st. C. Nocą miejscami będą się zdarzać niewielkie przymrozki. Termicznie z zimy przejdziemy do przedzimia.

Źródło: DobraPogoda24.pl, IMGW


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!