| |
Zagrożenie!
Potężne trzęsienie ziemi na Haiti. Mogło zginąć tysiące ludzi. Wydano ostrzeżenie przed tsunami

Potężne trzęsienie ziemi na Haiti. Mogło zginąć tysiące ludzi. Wydano ostrzeżenie przed tsunami

Bardzo silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 wystąpiło dziś 14 sierpnia 2021 o godzinie 14:29 na Haiti. Według amerykańskiej agencji USGS i europejskiej EMSC trzęsienie ziemi miało miejsce na głębokości 10 km. Epicentrum znajdowało się w południowo zachodniej części Haiti na uskoku Enriquillo. Haiti jest narażone na potężne trzęsienia ziemi. Poprzednie katastrofalne w skutkach było w 2010 roku, gdy zginęło według różnych szacunków ponad 100-300 tys. ludzi., a ponad milion straciło dach nad głową. Wówczas miało magnitudę 7,0 i wystąpiło na głębokości 13 km. Dzisiejsze 14.08 trzęsienie jest silniejsze i płytsze, co może mieć fatalne skutki na powierzchni. Wciąż napływają nowe informacje z tego bardzo biednego kraju. Istnieje ryzyko dotarcia tsunami.

Skutki potężnego trzęsienia ziemi na Haiti, 14 sierpnia 2021. Foto: TT JCOMHaiti

Potężne trzesienie ziemi na Haiti, 14 sierpnia 2021, zdjęcia i nagrania, wiele ofiar, zniszczenia

Zdjęcia ze skutkami potężnego trzęsienia ziemi na Haiti, 14 sierpnia 2021

Rejon dzisiejszego 14.08 epicentrum trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,2 na Haiti. Doszło do niego na nieszczęsnym uskoku Enriquillo. Dokładnie tym samym tym, co w Port-au-Prince w 2010 roku.

Epicentrum trzęsienie ziemi na Haiti, 14 sierpnia 2021

Silne trżęsienie ziemi na Haiti, 14 sierpnia 2021, zdjęcia, nagrania, informacje

Po trzęsieniu ziemi na Haiti pojawił się totalny chaos. Ludzie w panice uciekają i szukają zaginionych.

Dane USGS wskazują na bardzo silnie odczuwalny wstrząs na powierzchni ziemi. Za wcześnie na dane dotyczące ofiar, ale można przypuszczać, że w tym kolejnym katastrofalnym trzęsieniu ziemi na Haiti zginęło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi, tak szacuje amerykańska agencja USGS. Sytuacja może być katastrofalna.

Skutki trzęsienia ziemi na Haiti. Transmisja na żywo, 14 sierpnia 2021

Epicentrum trzęsienia ziemi na Haiti, znajdowało się dziś 150 kilometrów na zachód od stolicy kraju, Port-au-Prince. Wstrząs był odczuwalny na sąsiednich wyspach Morza Karaibskiego, gdzie wielu mieszkańców uciekło z domów.

Amerykańskie władze wydały ostrzeżenie przed tsunami w rejonie Haiti. Fale mogą osiągnąć wysokość trzech metrów.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!