| |
Zagrożenie!
Potężna śnieżyca odcięła ludzi. Spadło blisko 200 cm śniegu. To największy atak zimy w tym regionie

Potężna śnieżyca odcięła ludzi. Spadło blisko 200 cm śniegu. To największy atak zimy w tym regionie

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem rekordowej śnieżycy w stanie Nowy Jork w USA w rejonie Buffalo. W wyniku efektu jeziora w rejonie hrabstwa Erie doszło do powstania ogromnym chmur kłębiastych niosących potężne śnieżyce. Gigantyczna burza śnieżna spowodowała zamknięcie dróg, ponadto został wprowadzony zakaz prowadzenia pojazdów i odwołano loty w weekend przed Świętem Dziękczynienia. Według meteorologów z NWS najwięcej śniegu spadło w mieście Orchard Park w stanie Nowy Jork, niedaleko Buffalo. Zmierzono tutaj 195,5 cm. Miejscami zaspy w wyniku silnego wiatru miały ponad 200 cm.

Zanikające śnieżyce na północnym wschodzie USA. Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu, 21 listopada 2022

Potężna śnieżyca w USA w rejonie Buffalo, spadło ponad 180-195 cm śniegu, ludzie odcięci od świata, listopad 2022

Śnieżyce na północnym wschodzie USA zanikają, ale obecnie nadal jest bardzo śnieżnie miejscami na południowym wschodzie Kanady, zwłaszcza w prowincji Ontario i dalej w kierunku południowej części prowincji Quebec. 

Prognozowana pokrywa śnieżna na pograniczu USA i Kanady, do 23 listopada 2022. Wartości podane w calach, 1 cal to 2,54 cm

Rekordowe śnieżyce w stanie Nowy Jork, ile spadło śniegu, mapa opadów, listopad 2022

Najwięcej śniegu spadło na obszarze na północny wschód od jeziora Ontario, od środkowego hrabstwa Jefferson, do północnego hrabstwa Lewis. Natężenie opadów śniegu dochodziło do 7-8 cm na godzinę.

Zasięg fali arktycznego powietrza na wysokości 1,5 km wraz z jego temperaturą między USA i Kanadą, 22 listopada do godziny 04:00 (czasu polskiego)

Rekordowe śnieżyce w stanie Nowy Jork, ile spadło śniegu, listopad 2022

Niestety, co najmniej 2 osoby zmarły w czasie odśnieżania w wyniku zawału serca. Śnieżycy towarzyszyły nie tylko rekordowe opady śniegu, ale również silne porywy wiatru powodujące zawieje i zamiecie śnieżne, a także niskie temperatury od 15-20 st. C. poniżej normy dla tej pory roku w tym regionie świata. Notowano również wyładowania atmosferyczne, czyli burze śnieżne.

Rekordowe śnieżyce w stanie Nowy Jork w USA. To wynik efektu jeziora, listopad 2022

Fatalne warunki pogodowe panowały również między Watertown a Harrisville. Co ciekawe, na jeziorze Erie zanotowano rzadkie śnieżne tornado.

Rekordowe śnieżyce w Hamburgu w stanie Nowy Jork, 20 listopada 2022. Spadło 187 cm śniegu

Burza śnieżna, która nawiedzała rejon Buffalo przyniosła najwięcej śniegu w historii pomiarów na terenie stanu Nowy Jork. Była to najsilniejsza śnieżyca, od co najmniej 20 lat. Wielu kierowców utknęło na drodze. Pomoc nie wszędzie mogła dotrzeć i porzucano samochody. Niektóre pługi śnieżne również utknęły na drogach w najgorszych częściach burzy śnieżnej.

Tworzenie śnieżnych chmur konwekcyjnych nad jeziorem Erie w wyniku wtargnięcia chłodnego powietrza arktycznego nad dość ciepłe wody jeziora. To właśnie zjawisko atmosferyczne jest nazywane efektem jeziora lub morza jeśli tworzy się nad obszarami morskimi, w Polsce przykładem jest Bałtyk

Aktualnie pogoda w tej części USA zaczęła się poprawiać, służby nadal pracują nad odśnieżeniem dróg. Nad region napłynie w najbliższych dniach łagodniejsze powietrze i śnieg w ciągu dnia będzie topnieć, jedynie w nocy tempo odwilży będzie hamowane przez ponownie ujemną temperaturę.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!