| |
Zagrożenie!
Potężna burza gradowa uderzyła w samolot. Pasażerowie byli przerażeni. Ogromne uszkodzenia

Potężna burza gradowa uderzyła w samolot. Pasażerowie byli przerażeni. Ogromne uszkodzenia

Systemy radarowe zwykle pomagają pilotom ominąć niebezpieczne burze na trasie lotu, ale czasami awarie urządzeń, dynamiczne procesy atmosferyczne lub trudne do wychwycenia zjawiska atmosferyczne powodują, że samolot znajdzie się w samym centrum potężnej burzy gradowej. Nie inaczej było w przypadku samolotu LATAM A320 lecącego do Paragwaju w Asuncion. Na drodze z Santiago w Chile nagle piloci trafili na silne burze z gradem i musieli przekierować lot na lotnisko Foz de Iguacu w Brazylii. 

Burza gradowa uderzyła w samolot LATAM A320 lecący z Chile do Paragwaju. Foto: TT Breaking Aviation News & Videos 

Burza gradowa uderzyła w samolot lecący z Chile do Paragwaju, zdjęcia i nagrania, październik 2022

Po wylądowaniu okazało się, że grad w znacznym stopniu uszkodził samolot. Przerażające są nie tylko zdjęcia, ale również nagrania pasażerów.

Uszkodzona szyba w kabinie pilotów w wyniku burzy gradowej. Samolot A320 po wylądowaniu na lotnisku Foz de Iguacu w Brazylii

Burza gradowa uderzyła w samolot lecący z Chile do Paragwaju, październik 2022

Uszkodzona przednia szyba samolotu widoczna z kabiny pilotów jest przerażająca. Na szczęście żaden z 48 pasażerów i członków załogi nie odniósł żadnych obrażeń. Samolot szczęśliwie wylądował na przekierowanym lotnisku Foz de Iguacu w Brazylii. Po wylądowaniu oczom pasażerów i pilotów ukazały się potężne uszkodzenia maszyny.

Trwa obecnie śledztwo, które ma wyjaśnić, dlaczego piloci wlecieli w środek burzy gradowej. W sieci pojawiło się nagranie przerażonych pasażerów z fazy lotu w czasie gradobicia.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 27 października 2022.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!