| |
Zagrożenie!

Wyślij SMS i wspieraj poszkodowanych w nawałnicy

Mimo, że minęło prawie 4 dni od niezwykłej nawałnicy, która szczególnie dała się we znaki mieszkańcom województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego, to nadal nie znamy pełnego bilansu strat. 6 ofiar śmiertelnych, blisko 50 osób rannych, tysiące zniszczonych budynków, 30 tysięcy hektarów zdewastowanego lasu, 7 milionów metrów sześciennych powalonych drzew. To najnowszy i wstępny bilans skutków nawałnic.

Do akcji niesienia pomocy poszkodowanym włączyła się Caritas Polska. Wicedyrektor organizacji ksiądz Marek Dec podkreśla, że doraźne wsparcie jest bardzo potrzebne. Poszkodowane rodziny mają otrzymać na najpilniejsze potrzeby stypendia w wysokości do 3 tysięcy złotych. Najbardziej potrzebna jest pomoc doraźna, dlatego Caritas Polska już przekazała 30 tysięcy złotych i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na ten cel. Pomóc można, wysyłając SMS o treści "Wichura" pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Można też z takim samym dopiskiem wpłacić pieniądze na konto pomocowe Caritas Polska lub przekazać bezpośrednio na konta Caritas najbardziej poszkodowanych diecezji: pelplińskiej i gnieźnieńskiej.

Zdjęcie Jarosław Ramucki, Lasy Państwowe

Zniszczony las

Ksiądz Marek Dec podkreślił, że teraz trwa szacowanie strat i określanie potrzeb poszkodowanych. Mogą oni zawracać się do swoich parafii o pomoc z Caritas. Informacje o tym, jak pomóc poszkodowanym poprzez Caritas Polska, znajdują się na stronie internetowej organizacji. Rodziny, które ucierpiały, mają dostać także pomoc rządową. Do 6 tysięcy złotych ma wynosić zapomoga na podstawowe potrzeby, a jeżeli będzie potrzebna odbudowa domu, to rodzina dostanie dodatkowe środki w wysokości łącznie do 20 tysięcy złotych lub nawet do 100 tysięcy złotych.

Pod podanym linkiem możecie zobaczyć niesamowitą panoramiczną skalę zniszczeń w drzewostanie w pobliżu Suszka.


Komentarze
Piotr Głuszkowski

W tych sms placi sie vat to jeszcze te k***** rzadowe czlowieka okradaja za dobre serce

15 sierpień 2017 - 08:55
Odpowiedz
DobraPogoda24

Nas też to bulwersuje, ale tak już jest. W każdym razie 2 zł 46 gr, to nie jest dużo i nie zbankrutujemy, a możemy pomóc, jak to przemnożymy przez wiele osób.

15 sierpień 2017 - 09:09
Odpowiedz
Izabela Szałowska

poszło

15 sierpień 2017 - 13:09
Odpowiedz