| |
Zagrożenie!
Smog. Policja usuwa z dróg samochody nadmiernie zanieczyszczające powietrze

Smog. Policja usuwa z dróg samochody nadmiernie zanieczyszczające powietrze

O smogu w Polsce w ostatnich latach mówi się bardzo wiele. Specjalne programy wspierające wymianę przestarzałych kotłów na nowe bardziej ekologiczne, wymiana przestarzałego taboru autobusów miejskich, dofinansowanie fotowoltaiki, to część działań mających poprawić jakość powietrza w Polsce.

Policja Akcja Smog Samochody dymiące

Również policja co pewien czas prowadzi specjalne akcje. Dziś 20.11 funkcjonariusze drogówki w całej Polsce prowadzą akcję pod kryptonimem Smog. Policjanci zwracają szczególną uwagę na samochody nadmiernie dymiące oraz z uszkodzonymi układami wydechowymi - informuje rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka. Do pomiarów używa się dymomierzy i specjalnych analizatorów spalin.

Samochodów bardzo dymiących i przekraczających normy emisji spalin na polskich drogach nie brakuje. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, policjanci mogą zatrzymać dowód rejestracyjny, zakazać dalszej jazdy i skierować samochód na przegląd diagnostyczny. Dopiero po pozytywnym przejściu kolejnych badań, kierowca będzie mógł odzyskać dowód rejestracyjny.


Komentarze
Dudek

myślę, że sporo osób albo się nie ruszało albo właczali yanosika, niestety nie wszystkich stać

20 listopad 2019 - 17:35
Odpowiedz