| |
Zagrożenie!
Gdzie w Polsce występuje pokrywa śnieżna? Zobacz na zdjęciach satelitarnych

Gdzie w Polsce występuje pokrywa śnieżna? Zobacz na zdjęciach satelitarnych

Pogodne niebo nad sporą częścią Polski umożliwiło dzisiaj 06.02 około południa identyfikację pokrywy śnieżnej. Dane dostarczył satelita Terra/Modis obsługiwany przez NASA. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów, mimo częściowego zachmurzenia nad północną częścią kraju, możemy zobaczyć, gdzie występuje pokrywa śnieżna.

Pokrywa śnieżna w Polsce w świetle widzialnym. 6 lutego br.

Pokrywa śnieżna w Polsce 6 lutego

Śnieg zalega przede wszystkim na przeważającym obszarze Podkarpacia, południowej i południowo-wschodniej Lubelszczyzny, w południowej połowie Małopolski, na Górnym Śląsku, a także miejscami na południu woj. dolnośląskiego oraz w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Odpowiedni filtr umożliwia identyfikację pokrywy śnieżnej w Polsce. 6 lutego br.

Pokrywa śnieżna w Polsce luty 2018

Na naszą uwagę zasługuje szczególnie woj. podkarpackie, gdzie w ostatnim czasie spadło najwięcej śniegu. Warto zauważyć, że śniegu nie ma na północnym-zachodzie regionu.

Zasięg pokrywy śnieżnej na południowym-wschodzie Polski. 6 lutego br.

Pokrywa śnieżna na Podkarpaciu


Komentarze
Lucas wawa

Wygląda na to, że w czwartek 08.02 (a na S kraju możliwe, że już w nocy 07/08.02) wkroczy do nas kolejna strefa opadowa związana z kolejnym niżem znad Morza Śródziemnego. Tym razem śnieg ma padać znacznie słabiej (niż ostatnio na SE), za to na większym obszarze - zwłaszcza w Polsce S/E/C. Temperatura dość wyrównana - przeważnie około zera lub na niewielkim minusie. A w weekend (10-11.02) szansa na kolejne pogodniejsze chwile, przy temperaturze bez większych zmian. I taka lekka zima ma się utrzymać co najmniej do ok. 13.02, jeżeli nie jeszcze dłużej.

06 luty 2018 - 13:46
Odpowiedz