| |
Zagrożenie!
W nocy wystąpią przymrozki w Polsce. Wiemy, gdzie będzie najzimniej

W nocy wystąpią przymrozki w Polsce. Wiemy, gdzie będzie najzimniej

Pogoda. Polska wraz z początkiem września dostała się pod wpływ wyżu, który zapewnia nam w dzień sporo słońca i brak opadów, ale nadal umiarkowane temperatury, bo do kraju napływa chłodna masa powietrza arktycznego. Sytuacja zmieni się w kolejnych dniach o czym informujemy w prognozie długoterminowej, ale zanim napłynie cieplejsze powietrze, to musimy się zmierzyć z kolejną chłodną nocą w Polsce. W nocy z niedzieli na poniedziałek 5/6 sierpnia 2021 miejscami, szczególnie we wschodniej Polsce temperatura spadnie na wysokości 2m do zaledwie 1-3 st. C., a to oznacza, że przy gruncie na pewno pojawią się przymrozki. Już poprzedniej nocy lokalne przymrozki wystąpiły w województwie podlaskim, warmińsko mazurskim, lubelskim i podkarpackim. Nie inaczej będzie najbliższej nocy.

Zimna noc w Polsce. Przymrozki na wschodzie kraju

Pogoda, przymrozki w Polsce, prognoza temperatury na noc 5/6 września 2021

Noc z 5/6 września 2021, najzimniej zapowiada się na wschodzie Polski. Na obszarze od Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę, wschodnią część Ziemi Świętokrzyskiej po Podkarpacie i Małopolskę, temperatura spadnie miejscami w klatce metrologicznej do około 0-4 st. C. Przy gruncie pojawią się wtedy niewielkie przymrozki. Poranek lokalnie trzeba zacząć od skrobania szyb w samochodach.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce nad ranem w poniedziałek 6 września 2021

Pogoda, przymrozki w Polsce, zimna noc 5/6 września 2021, prognoza temperatury

Najchłodniej będzie w rejonach z największymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Zdjęcie satelitarne przez zapadnięciem nocy wskazuje na pogodne niebo właśnie w rejonie przewidywanych największych spadków temperatury na wschodzie kraju.

Zachmurzenie w Polsce o godzinie 18:55, 5 września 2021, wskazuje, gdzie wystąpi ryzyko przymrozków

Pogoda, przymrozki w Polsce, gdzie temperatura będzie najniższa noc 5/6 września 2021 w Polsce

Do Polski w nocy będzie napływać zimne powietrze wprost z Arktyki. Po drodze nieco się przetransformuje, ale przy pogodnym niebie, będzie przyczyną przymrozków, szczególnie w tzw. zastoiskach chłodu, szczególnie w dolinach i kotlinach. 

Prognozowana trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski, 6 września 2021

Wrześniowe przymrozki w Polsce, gdzie będzie temperatura ujemna, noc 5/6 września 2021

Największe ryzyko przymrozków wystąpi we wschodnich regionach Polski. Poniższe mapy ze szczegółową prognozą temperatury na wysokości 2m wskazują, gdzie wystąpi największe ryzyko przymrozków.

Prognoza przymrozków dla Podlasia, noc 5/6 września 2021

Prognoza przymrozków w Polsce, temperatura dla Podlasia noc 5/6 września 2021

Prognoza przymrozków dla Lubelszczyzny

Prognoza przymrozków w Polsce, noc 5/6 września 2021

Prognoza przymrozków dla Podkarpacia

Pogoda, gdzie będą przymrozki w Polsce, noc 5/6 września 2021

Przed nami więc kolejna chłodna noc września. Lokalne przymrozki pojawią się jeszcze w nocy 6/7 września. Później czeka nas zapowiadane ocieplenie.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!