| |
Zagrożenie!
Pogoda. 1 czerwca rozpoczyna się meteorologiczne lato, ale w Tatrach nadal zima. Na Kasprowym Wierchu leży ponad 50 cm śniegu

Pogoda. 1 czerwca rozpoczyna się meteorologiczne lato, ale w Tatrach nadal zima. Na Kasprowym Wierchu leży ponad 50 cm śniegu

Mimo, że jutro 1 czerwca rozpoczyna się meteorologiczne lato, to w Tatrach zima nadal trzyma. Warunki turystyczne są bardzo trudne, dlatego odradzamy piesze wędrówki. Minionej doby 30/31.05 na Kasprowym Wierchu spadło 20 cm śniegu, a w Dolinie Pięciu Stawów 24 cm! Na tym jednak nie koniec, bo dzisiaj również pada śnieg. W związku z tym TOPR utrzymał pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Zima w Tatrach, 31 maja 2020. Hala Gąsienicowa - widok na Granaty. Foto: Monitoring TOPR

Pogoda zima śnieg w Tatrach 31 maja 2020 Kasprowy Wierch pokrywa śniegu warunki turystyczne

Jak dodaje TOPR w komunikacie, szczególną uwagę należy zwrócić na świeże depozyty odłożonego przez wiatr śniegu i te miejsca traktować jako niebezpieczne. Szlaki są zasypane, miejscami występują oblodzenia. Dziś 31.05 prognozowane są dalsze opady śniegu, a w dolinach intensywne opady deszczu.

Pokrywa śnieżna w Polsce, 31 maja 2020, godzina 08:00. Dane: IMGW

Pogoda śnieg w Tatrach warunki turystyczne maj-czerwiec 2020 Kasprowy Wierch spadł śnieg

Tatrzański Park Narodowy informuje, że warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Stawy rozmarzają, lód jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać. Apelujemy, aby nie wchodzić na tafle.

Turyści muszą się także stosować do przepisów wprowadzonych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Przy punktach poboru opłat powinni zakrywać usta i nos maseczką, chustą czy inną częścią odzieży. Należy również zachować dystans dwóch metrów od innych turystów. Zaleca się unikania gromadzenia na szlakach oraz w strefach wypoczynkowych. Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte, od zmierzchu do świtu.

DobraPogoda24, TOPR, IMGW


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!