| |
Zagrożenie!
 Zima uderzyła na wschodzie. Burze śnieżne siały chaos. Spadło dużo śniegu

Zima uderzyła na wschodzie. Burze śnieżne siały chaos. Spadło dużo śniegu

Zima na półkuli północnej zaczyna uderzać z cała surowością. W ostatnich dniach pojawił się śnieg i mróz ponownie w Skandynawii, a niedawno burze śnieżne zaatakowały również w północno wschodnich Chinach. Miejscami opady śniegu były rekordowe, jak na tę porę roku. Opadom śniegu towarzyszył również spadek temperatury i mróz. Wystąpiły zakłócenia w dostawie energii elektrycznej, ponadto ruch na drogach i kolei został sparaliżowany. Trudna sytuacja panowała szczególnie w prowincji Liaoning. Temperatura między niedzielą i wtorkiem 09.11 spadła miejscami o 14 stopni C.

Skutki zamieci śnieżnych w Chinach

Atak zimy w Chinach, listopad 2021. Burze śnieżne i rekordowy śnieg

Listopadowy atak zimy w Chinach

Służba meteorologiczna w Liaoning i prowincji Jilin wydała czerwone ostrzeżenia o burzach śnieżnych. Był to najwyższy 4 poziom ostrzeżenia. Państwowe media poinformowały, że władze pracują nad zwiększeniem mocy produkcyjnych w celu ogrzewania mieszkań. Chiny szukają źródeł węgla z każdego kierunku. Sytuacja miejscami jest bardzo trudna.

Skutki ataku zimy w Chinach, listopad 2021

Atak zimy, listopad 2021, Chiny, zdjęcia i nagrania

W dotkniętym śniegiem Shenyang władze wezwały sklepy spożywcze do obniżenia cen niektórych warzyw przy jednoczesnym zwiększeniu ich dostaw. Zimowa pogoda zaczęła się w niedzielę 07.11, gdy chińska agencja meteorologiczna wydała pierwszy zimowy alarm dotyczący śnieżycy.

Atak zimy i rekordowe opady śniegu w Chinach

W Pekinie - stolic Chin - pierwszy śnieg w sezonie spadł aż 23 dni wcześniej niż w normalnych latach. Temperatura w niedzielną noc spadła do najniższego poziomu od co najmniej dekady. Zimne powietrze przeniosło z Pekinu przeniosło się później do Szanghaju i Kantonu.

Kiedy w Polsce spadnie pierwszy śnieg na nizinach?

Nadal podtrzymuje, że większe ochłodzenie i możliwość pojawienia się miejscami pierwszych opadów śniegu w tym sezonie na nizinach w Polsce czeka nas w 3 dekadzie listopada. Jeśli prognozy się sprawdzą i nie ulegną drastycznej zmianie, co może się zdarzyć na odległy termin, to czeka nas pierwszy powiew zimy. Potwierdzają to najnowsze prognozy długoterminowe

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Edward

ocieplenie klimatu, prawda nawiedzeni ekoterroryści?

13 listopad 2021 - 09:35
Odpowiedz