| |
Zagrożenie!
Poważne zagrożenie lawinowe w górach.  Pogoda w Tatrach i Bieszczadach niebezpieczna dla turystów. Miejscami zalega ponad 100 cm śniegu

Poważne zagrożenie lawinowe w górach. Pogoda w Tatrach i Bieszczadach niebezpieczna dla turystów. Miejscami zalega ponad 100 cm śniegu

Ostatni weekend grudnia przyniósł atak zimy w górach. Ratownicy TOPR i GOPR odradzają wędrówki po Tatrach i Bieszczadach. Z danych IMGW wynika, że dziś pokrywa śniegu na Kasprowym Wierchu sięga 135 cm, a w Dolinie Pięciu Stawów i Hali Gąsienicowej 80 - 84 cm. W Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Zimowa pogoda w wysokich górach, będzie się utrzymywać.

Sytuacja pogodowa w Bieszczadach. Foto: GOPR Bieszczady

Pogoda w górach. Lawiny, śnieg, Tatry, Bieszczady

Mimo fatalnych warunków, ratownicy musieli pomagać turystom, którzy utknęli w górach. Po godz. 11:00 dotarli do czterech turystów znajdujących się w rejonie Suchych Czub Kondrackich w Tatrach. Mężczyźni są w dobrym stanie i o własnych siłach zejdą do schroniska na Hali Kondratowej i dalej do Zakopanego. Turyści przetrwali noc w jamie wykopanej w śniegu. TOPR-owcy sprowadzili dziś także turystę, który utknął w głębokim śniegu w rejonie Zmarzłego Stawu.

Pogoda na szlakach turystycznych w Bieszczadach. Foto: GOPR Bieszczady

Pogoda. Lawiny, śnieg, prognoza, Tatry, Bieszczady

Również ratownicy bieszczadzkiego GOPR-u odradzają wędrówki. -Warunki na połoninach wręcz ekstremalne. Wiatr w porywach osiąga 90 km/h, temp. -8 st., pokrywa 60 cm, cały czas sypie śnieg, widzialność do 30 m. Szlak do Chatki Puchatka przetarty tylko w lesie, powyżej górnej granicy zawiany. Wychodząc w góry warto zabrać ze sobą rakiety śnieżne i zdrowy rozsądek- czytamy w komunikacie.

DobraPogoda24, TOPR, GOPR Bieszczady


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!