| |
Zagrożenie!
Marzec 2021 w Polsce rozpoczął się od wyżowej pogody. Kiedy spadnie śnieg i chwyci mróz?

Marzec 2021 w Polsce rozpoczął się od wyżowej pogody. Kiedy spadnie śnieg i chwyci mróz?

Jaka pogoda na początku marca 2021, czy wróci zima, mróz i opady śniegu, czy jednak będzie nadal ciepło? Takie pytania zadajecie nam najczęściej w ostatnich dniach. Pogodowy okres meteorologicznej zimy dobiegł końca. 1 marca rozpoczynamy wiosnę meteorologiczną, a to oznacza, że wszystkie dni do końca maja będą zliczane do statystyk klimatycznych, ale już do cieplejszej kolejnej pory roku. Marzec 2021 w Polsce i na sporym obszarze Europy rozpoczynamy od dominacji pogody wyżowej związanej z ośrodkiem Jacqueline / Żaklina rozciągającym się od Wysp Brytyjskich przez Polskę po Ukrainę i część Rosji.

Pogoda. Początek marca 2021 w Polsce i na znacznym obszarze Europy z dominacją wyżu. Prognozowane położenie wyżu w Europie jutro 2 marca 2021

Pogoda, początek marca 2021 w Polsce, czy wróci zima, mróz i śnieg, prognoza pogody

Na zdjęciach satelitarnych widać, że powstał zgniły wyż, a to oznacza, że nad Polską mamy sporo wilgoci z której powstało niskie zachmurzenie warstwowe stratus. Mimo to, na ogół dziś nie będzie padać, tylko lokalnie mogą się początkowo zdarzyć zanikające opady na południowym wschodzie, a na pozostałym obszarze Polski bez opadów lub wystąpi co najwyżej lokalna mżawka.

Wyż zgnił, zachmurzenia nad Polską o godzinie 09:15, 1 marca 2021

Pogoda, wyż nad Polską zgnił, jaki początek marca 2021, czy wróci mróz i śnieg

W ciągu dnia jest również szansa miejscami na przejaśnienia, a nawet lokalne rozpogodzenia, ale to gdzie chmury zdołają się porozrywać, zależy od napływu nieco cieplejszego i suchszego powietrza oraz nieco silniejszego osiadania powietrza w troposferze. Szansa na to istnieje przede wszystkim w rejonach podgórskich, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, a także na północy, szczególnie w rejonie Trójmiasta na Pomorzu.

Obszar zasięgu zgniłego wyżu w Europie, godzina 09:15, 1 marca 2021

Zgniły wyż w Polsce i Europie, pogoda na początku marca 2021, zdjęcia satelitarne

W kolejnych dniach należy się spodziewać zarówno dominacji zachmurzenia warstwowego, jak również miejscami rozpogodzeń, 2 marca, głównie na zachodzie i południu, a 3 marca w ciągu dnia już na przeważającym obszarze Polski. W tym czasie na ogół nie powinno padać.

Kiedy chwyci mróz i pojawią się opady śniegu w marcu 2021 w Polsce?

Zmiany czekają nas od około 4-5 marca 2021, gdy do kraju dotrze front atmosferyczny. Miejscami z upływem dnia przyniesie opady deszczu, później, głównie w nocy z 4/5 marca  przechodzące miejscami w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Najbliższe opady w Polsce są prognozowane 4 marca 2021. Przewidywany ich zasięg o godzinie 18:00

Kiedy najbliższe opady w Polsce, czy marzec 2021 przyniesie mróz i śnieg, prognoza, mapy

Za frontem spłynie zimna masa powietrza i pojawi się ochłodzenie zgodnie z prognozą długoterminową.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, 5 marca 2021, godzina 06:00

Kiedy spadnie śnieg w Polsce i pojawi się mróz, czy będzie zima, prognoza początek marca 4-5-6 marca 2021

Od około 5-6 marca 2021 w nocy chwyci mróz na przeważającym obszarze Polski, ale w dzień nadal będzie kilka stopni powyżej 0 st. C. Czeka nas więc powrót warunków atmosferycznych charakterystycznych dla przedzimia.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 6 marca 2021 o godzinie 04:00

Kiedy wróci mróz do Polski w marcu, prognozowana temperatura 4-5-6 marca 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!