| |
Zagrożenie!
Pogoda. Wyż Jurgen nie ustępuje. Przynosi Słońce, niską wilgotność powietrza i mroźne marcowe noce. Kiedy w Polsce będzie cieplej?

Pogoda. Wyż Jurgen nie ustępuje. Przynosi Słońce, niską wilgotność powietrza i mroźne marcowe noce. Kiedy w Polsce będzie cieplej?

Na pogodę w Polsce od kilkudziesięciu godzin wpływa wyż Jurgen. Jego centrum w środę 25 marca znajdzie się nad Białorusią w pobliżu Ukrainy. Wyż ten jest zbudowany z chłodnej i suchej masy powietrza, która w poprzednich dniach napłynęła do Polski z Arktyki.

Pogoda w Polsce. Wyż Jurgen przynosi Słońce, nocny mróz i niską wilgotność powietrza. Prognoza ciśnienia we wtorek 24 marca o godzinie 14:00. Mapa Windy

Pogoda w Polsce. Mroźne noce, słoneczne dni, prognoza pogody od 24 marca do 1 kwietnia 2020

Z tego powodu pogoda w Polsce w dzień upływa nam pod znakiem Słońca, a w nocy silnego mrozu, miejscami większego od tego notowanego minionej zimy.

Mróz zanotowany w Polsce minionej nocy 23/24.03. Dane IMGW / Ogimet

Pogoda marcowy mróz w Polsce, kiedy cieplejsza wiosna

Wilgotność powietrza znacznie spadła. Miejscami po południu nie przekracza 30%. Z tego powodu na ogół nie tworzy się zachmurzenie, a w nocy brak chmur sprzyja szybkiej ucieczce ciepła z podłoża.

Wilgotność powietrza w Polsce, 24 marca o godzinie 12:30

Pogoda niska wilgotność powietrza w Polsce

Słoneczna pogoda w Polsce. Na ogół brak zachmurzenia. 24 marca, godzina 13:20

Pogoda, słoneczny marcowy mroźny wyż Jurgen, kiedy cieplejsza wiosna

Minionej nocy temperatura spadła na wysokości 2m do -10/-5 st. C. Większe spadki mieliśmy wysoko w górach, a także przy gruncie, lokalnie w Małopolsce i na Lubelszczyźnie do -19/-17 st. C! Najbliższej nocy 24/25.03 również będzie mroźno. Temperatura na ogół spadnie przeważnie do -8/-4 st. C. Większe spadki lokalnie odnotujemy w rejonach podgórskich. Nieco lżejszy mróz czeka nas także w nocy z 25/26 marca.

Prognozowany układ baryczny w środę 25 marca o godzinie 13:00

Pogoda w Polsce, mróz słońce niska wilgotność powietrza wyż Jurgen marzec 2020, kiedy cieplej

Od czwartku 26.03 zacznie do Polski napływać coraz cieplejsza masa powietrza. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do około 7/11 st. C. W nocy z 26/27.03 niewielkie przymrozki wystąpią już tylko lokalnie. Kolejne dni przyniosą ocieplenie. W sobotę 28 marca spodziewamy się przeważnie 14-17 st. C. Ponowne krótkie ochłodzenie jest spodziewane pod koniec marca i na początku kwietnia.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!