| |
Zagrożenie!
Pogoda. We wtorek 3 marca uderzenie ciepła w Polsce. Temperatura o ponad 12 st. C. przekroczy normę

Pogoda. We wtorek 3 marca uderzenie ciepła w Polsce. Temperatura o ponad 12 st. C. przekroczy normę

Niż nad Polską, miejscami opady deszczu, napływ ciepłego powietrza i wiosenna wysoka temperatura na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Tak zapowiada się pogoda na wtorek 3 marca 2020. Prognoza pogody przewiduje wysoką anomalię temperatury, miejscami w ciągu dnia przekraczającą 12 st. C. powyżej normy!

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce o godz. 13:00, 3 marca 2020

Pogoda 3 marca 2020 wysoka temperatura w Polsce uderzenie ciepła wysoka anomalia temperatury

Falę ciepła do Polski sprowadzi niż Diana. Jego centrum we wtorek 03.03 o godzinie 13:00, będzie się znajdować nad północno zachodnią częścią kraju. W tym czasie po jego prawej stronie, w tzw. ciepłym wycinku niżu nastąpi adwekcja ciepłego powietrza napływającego znad Węgier, Rumunii i Ukrainy nad wschodnie i południowo wschodnie dzielnice Polski.

Prognozowane położenie niżu oraz kierunek adwekcji ciepłej masy powietrza. Wtorek, 3 marca 2020, godzina 13:00

Pogoda 3 marca 2020 prognoza pogody dla Polski, wysoka wiosenna temperatura

Dodatkowo nad zachodnimi Karpatami uaktywnią się zjawiska fenowe, które dodatkowo podniosą temperaturę. Aktualne wyliczenia numeryczne wskazują, że na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej, Górnym Śląsku, w Małopolsce oraz częściowo w południowej i południowo wschodniej części Mazowsza i Podlasia, temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 11-16 st. C!

Prognozowana temperatura do godz. 15:00, 3 marca 2020. Model ICON

Pogoda 3 marca 2020 prognoza pogody temperatura maksymalna w Polsce

W tym czasie, od Wybrzeża po Dolny Śląsk będzie zalegać strefa wielkoskalowych opadów deszczu. Na pozostałym obszarze kraju do końca dnia również może popadać, ale tylko miejscami i przelotnie. Wieczorem na południowym wschodzie kraju uaktywni się strefa frontowa z opadami deszczu.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!