| |
Zagrożenie!
W Strzyżowie zobaczysz pokaz aparatury pomiarowej do badań klimatu i smogu. Wieczór z klimatem w piątek 30 lipca

W Strzyżowie zobaczysz pokaz aparatury pomiarowej do badań klimatu i smogu. Wieczór z klimatem w piątek 30 lipca

Współpracujący z naszą redakcją dr hab. Krzysztof Markowicz zaprasza wszystkich zainteresowanych na wieczór z klimatem na rynku w Strzyżowie. To już w najbliższy piątek 30 lipca 2021 o godzinie 20:00. W trakcie spotkania zobaczycie prezentacje aparatury pomiarowej do badań nad procesami klimatycznymi i smogiem. Zostaną przeprowadzone pomiary z wykorzystaniem lidaru aerozolowego, który świeci charakterystycznym światłem laserowym na wysokość około 20-30 km. Ponadto zostanie wypuszczony balon badawczy oraz odbędzie się pokaz aparatury do pomiaru jakości powietrza. Na spotkaniu zobaczycie, jak i co naukowcy mierzą. Wyniki pomiarów, będą pokazywane na żywo, następnie zostaną one omówione. Może przy okazji uda nam się coś interesującego zmierzyć.

Wieczór z klimatem na rynku w Strzyżowie na Podkarpaciu. Piątek 30 lipca o godzinie 20:00. W trakcie pokazu zostanie wypuszczony balon badawczy

Pogoda, wieczór z klimatem na rynku w Strzyżowie, pokaz aparatury do badań klimatu i smogu

Jeśli interesują Cię zmiany klimatu, czynniki, które są za nieodpowiedzialne, chcesz dowiedzieć się i zmierzyć ile cząstek zanieczyszczeń jest w 1 cm3 powietrza, lub co jest w powietrzu na wysokości 5 czy 10 km to ta impreza jest właśnie dla Ciebie.

W trakcie wieczoru z klimatem w Strzyżowie, zostanie uruchomiony lidar aerozolowy z charakterystycznym światłem laserowym skierowanym na wysokość 20-30 km

Pogoda, wieczór z klimatem w Strzyżowie, pokaz aparatury do badań klimatu i smogu, 30 lipca 2021

Pokażemy od kuchni jak prowadzi się badania terenowe, które od kilku lat są realizowane przez pracowników i studentów z Instytutu Geofizyki, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz z innych instytucji naukowych w Polsce stowarzyszonych w ramach sieci Poland-AOD. Wstęp wolny, zapraszamy i polecamy!

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!