| |
Zagrożenie!
Wichura uderzyła na zachodzie Europy. Silny wiatr dotrze do Polski. Prognoza porywów wiatru do 6 maja

Wichura uderzyła na zachodzie Europy. Silny wiatr dotrze do Polski. Prognoza porywów wiatru do 6 maja

Po dłuższej przerwie wreszcie ruszyła dawno nie widziana silna cyrkulacja strefowa. Towarzyszy jej odbudowanie silnego prądu strumieniowego, który w minionych tygodniach był słaby i porozrywany. Oznacza to zmianę wzorca pogodowego, a co za tym idzie bardzo zmienną pogodę, dlatego prognoza pogody musi być codziennie śledzona. Na naszą uwagę obecnie zasługuje niż Eugen, którego centrum dziś 04.05 znajduje się nad Morzem Północnym na zachód od wybrzeża Danii. Niż w kolejnych dniach będzie się przemieszczać przez Bałtyk w kierunku północno zachodniej Rosji. Na swej drodze przyniesie przelotne opady, lokalne burze i silne porywy wiatru. Wichura uderzyła obecnie w Kraje Beneluksu, a także w Niemczech. Silny wiatr spodziewany jest dziś 04.05 również w Polsce na zachodzie oraz w rejonach podgórskich wraz z nasuwaniem się ciepłego frontu atmosferycznego, który przyniesie przelotne opady deszczu, głównie na zachodzie i północy kraju.

Wichura w zachodniej Europie. Silny wiatr dotrze do Polski. Prognozowane porywy wiatru (wartość kt w węzłach) na wysokości 1,5 km. 4 maja 2021, godzina 14:00

Pogoda, wichura na zachodzie Europy, silny wiatr z Niemiec dotrze do Polski, prognoza wiatru do 6 maja 2021

Ruszyła cyrkulacja strefowa. Ponownie uaktywnił się silny prąd strumieniowy nad Europą. Niż Eugen przemieszcza się tuż nad osią prądu strumieniowego.

Prognozowane położenie prądu strumieniowego, 4 maja 2021

Pogoda, silny wiatr w Polsce i Europie, prognozowana wichura 4-5-6 maja 2021

Silny wiatr na zachodzie Europy osiąga już 60-90 km/h, a na wniesieniach powyżej 500 m n.p.m. oraz w górach powyżej 100 km/h.

Porywy wiatru zanotowane w zachodniej Europie, do godziny 09:00, 4 maja 2021

Wichura w Europie, porywy wiatru w Niemczech, Belgii, Holandii, 4 maja 2021

Wichura na zachodzie Europy. Prognozowane porywy wiatru w Niemczech, Holandii, Belgii 4 maja 2021

Pogoda, wichura, silny wiatr na zachodzie Europy, mocno wieje w Niemczech, silny wiatr uderzy w Polsce, prognoza wiatru 4-5-6 maja 2021

Prognozowane porywy wiatru w Europie, do godziny 14:00, 4 maja 2021

Pogoda, wichura w Europie, wiatr w Niemczech, silny wiatr uderzy w Polsce, mapa 4 maja 2021

Niż po swojej południowej i południowo wschodniej stronie zaciąga cieplejsze powietrze z południowego zachodu Europy, dlatego na południu Polski zanotujemy nawet 19 st. C. Podobnie będzie jutro 5 maja, aczkolwiek w tym dniu, zwłaszcza na południu kraju będą możliwe również lokalne burze i przelotne opady. Przelotnie popada również w innych regionach.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 5 maja 2021

Wichura w Niemczech i na zachodzie Europy, silny wiatr również w Polsce, prognoza wiatru 5 maja 2021

Silny wiatr w środę 05.05 spodziewany jest na północy i północnym zachodzie kraju, gdzie może osiągnąć w porywach nawet 60-90 km/h. Silnie powieje również w górach, zwłaszcza w Bieszczadach.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce i Europie, do godziny 20:00, 5 maja 2021

Pogoda, prognoza wiatru i opadów w Polsce i Europie, 5-6 maja 2021

Silny wiatr w Polsce jest spodziewany także w czwartek 6 maja. W tym dniu, szczególnie w północnej połowie kraju wiatr w porywach może osiągnąć nawet 60-95 km/h. Najmocniej powieje w północnych województwach.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14;00, 6 maja 2021

Pogoda, silny wiatr, wichura w Polsce i Europie, prognoza wiatru 4-5-6 maja 2021

Prognozowany zasięg opadów w Polsce i Europie, do godziny 20:00, 6 maja 2021

Pogoda, prognoza opadów w Polsce i Europie, 6 maja 2021

Niż Eugen do 6 maja 2021 przesunie się znad Morza Północnego przez Bałtyk nad północno zachodnią Rosję.

Prognozowane położenie niżu i główna oś silnego wiatru w Polsce i Europie, do godziny 08:00, 6 maja 2021

Pogoda, prognoza pogody dla Polski i Europy, od 4, do 6 maja 2021

Sytuacja pogodowa będzie zmienna i dynamiczna. Reasumując, dziś 04.05 silny wiatr spodziewany jest na zachodzie oraz w rejonach podgórski, przelotny deszcz do wieczora, głównie na zachodzie i północy Polski. W środę 5 maja popada deszcz na znacznym obszarze kraju, ale główne opady zaczną się uaktywniać po południu i wieczorem, głównie na wschodzie w centrum i na południu. Miejscami, zwłaszcza na południu pojawią się burze, wcześniej wiosenne temperatury do 18-20 st. C. zanotujemy na południu i południowym wschodzie kraju. Silny wiatr powieje szczególnie na północnym zachodzie Polski. W czwartek 6 maja, przelotny deszcz popada tylko miejscami, a silny wiatr spodziewany jest szczególnie w północnej połowie kraju, zwłaszcza w województwach północnych, zwłaszcza nad morzem.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!