| |
Zagrożenie!
Wichura zbliża się do Polski. Wiatr w porywach do 100 km/h. Zobacz, gdzie wiatr będzie najsilniejszy

Wichura zbliża się do Polski. Wiatr w porywach do 100 km/h. Zobacz, gdzie wiatr będzie najsilniejszy

Okres stabilnej pogody w Polsce definitywnie dobiega końca. Do kraju wkroczą w najbliższych dniach fronty atmosferyczne z opadami deszczu. Spodziewamy się również nasilenia wiatru, aż do przejścia wichury. Sprawdźmy najnowszą prognozę porywów wiatru. Zobaczcie, kiedy i gdzie wiatr będzie najsilniejszy. Prezentujemy prognozę wiatru niemal godzina po godzinie.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 21:00, 19 listopada 2021

Wichura zbliża się do Polski, najnowsza prognoza porywów wiatru, gdzie wiatr będzie najsilniejszy, 19-20 listopada 2021

Silny wiatr w Polsce. Możliwa wichura i sztorm na Bałtyku

Wichurę do Polski sprowadzi niewielki niż, jaki będzie się pogłębiał przy przemieszczaniu w kierunku Rosji. W wyniku zwiększenia poziomego gradientu ciśnienia i obecności prądu strumieniowego nad Polską należy się spodziewać nasilenia wiatru.

Prognozowane położenie niewielkiego niżu, w zasadzie zaburzenia falowego między Rosją i Polską, noc 19/20 listopada 2021

Wichura uderzy w Polsce, prognoza porywów wiatru, gdzie wiatr najsilniejszy, 19-20 listopada 2021

Wiatr zacznie się nasilać już w czwartek 18 listopada, ale na ogół nie będzie jeszcze stanowił zagrożenia. Najsilniej powieje nad samym morzem, w porywach do około 70-75 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, czwartek 18 listopada 2021

Wichura w Polsce, kiedy najsilniejszy wiatr w listopadzie 2021, prognoza wiatru

Wichura spodziewana jest w piątek 19 listopada, zwłaszcza z upływem popołudnia oraz w nocy na sobotę 19/20 listopada. W tym czasie wiatr najsilniej powieje na wybrzeżu, szczególnie w województwie pomorskim, a także wysoko w górach oraz w głębi Bałtyku, w porywach do około 80-110 km/h. Spodziewany jest również sztorm na Bałtyku. Prognoza wskazuje, że wysokość fal na południu i południowym wschodzie Morza Bałtyckiego może osiągać do 4-7 m wysokości.

Prognozowana wysokość fal na Bałtyku, godzina 22:00, 19 listopada 2021. Model ICM UM

Wichura i sztorm na Bałtyku. Prognoza wiatru i wysokości fal, 19 listopada 2021

W głębi kraju porywy wiatru będą słabsze, do około 50-75 km/h, a więc miejscami niezostanie osiągnięty próg wichury i pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego, zwłaszcza na zachodzie Polski. Przygotowaliśmy specjalną prognozę wiatru. Na poniższej animacji możecie prześledzić, jak będzie się zmieniać prędkość wiatru w Polsce, od 17, do 20 listopada. Wyraźnie widać, że najsilniej powieje między 19-20 listopada.

Podsumowując, najsilniej powieje na wybrzeżu, zwłaszcza w woj. pomorskim, w głębi Bałtyku i wysoko w górach. Na pozostałym obszarze Polski wiatr w porywach może miejscami osiągnąć próg pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego, czyli 70 km/h. W przypadku wystąpienia znaczącej zmiany w prognozie, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!