| |
Zagrożenie!
Pogoda. Wichura Hanna zbliża się do Polski. Wiatr w porywach miejscami przekroczy 100 km/h. Lokalnie możliwe burze

Pogoda. Wichura Hanna zbliża się do Polski. Wiatr w porywach miejscami przekroczy 100 km/h. Lokalnie możliwe burze

Pogoda w czwartek 12 marca, będzie w Polsce bardzo dynamiczna i miejscami niebezpieczna. Przed nami wichura związana z niżem Hanna. Centrum układu niskiego ciśnienie w południe jest spodziewane nad południową Szwecją, a następnie Hanna przesunie się nad północno zachodnią Rosję. W tym czasie nasili się gradient baryczny ciśnienia, a co za tym idzie wiatr.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru, w czasie wichury Hanna. Mapa Windy

Pogoda wichura Hanna w Polsce, prognoza pogody wiatr opady

Najsilniejsze porywy wiatru są spodziewane, od godziny 11:00, do godziny 20:00. W tym czasie obszar wichury, będzie się stopniowo przesuwał z zachodu na wschód kraju, najpierw obejmując Wybrzeże i Pomorze Zachodnie, a następnie Ziemie Lubuską, Wielkopolskę, województwo kujawsko - pomorskie i pomorskie, a także warmińsko - mazurskie, łódzkie, mazowieckie po podlaskie.

Zasięg wichury Hanna, do godziny 16:00, 12 marca 2020. ICM UM

Pogoda w Polsce, wichura Hanna

Na tym obszarze porywy wiatru osiągną co najmniej 75-95 km/h, a nad morzem miejscami powyżej 100 km/h. W innych regionach również silnie powieje, ale przeważnie będą to porywy wiatru słabsze z wyjątkiem miejscami Małopolski.

Prognozowane położenie niżu Hanna w czwartek 12 marca, godzina 13:00

Pogoda wichura Hanna 12 marca 2020, prognoza pogody dla Polski

Hannie towarzyszy system frontów atmosferycznych. Najpierw przejdzie mało aktywny front ciepły, za którym napłynie ciepłe powietrze. Z tego powodu dziś 12.03 w południowej połowie Polski, temperatura osiągnie 14-19 st. C. W dalszej części dnia w głąb kraju z północnego zachodu na południowy wschód, będzie się przemieszczał front chłodny z opadami deszczu (na północy i północnym wschodzie miejscami przechodzącymi w deszcz ze śniegiem lub krupę śnieżną ), silnymi porywami wiatru, a także niewykluczonymi lokalnymi burzami.

Prognozowany zasięg strefy opadów, do godz. 19:00, 12 marca 2020. ICM UM

Pogoda wichura Hanna w Polsce, prognoza pogody 12 marca 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!