| |
Zagrożenie!
Pogoda na weekend majowy. Majówka 2020 z burzami i deszczem. Najwięcej opadów na północy Polski

Pogoda na weekend majowy. Majówka 2020 z burzami i deszczem. Najwięcej opadów na północy Polski

Przed nami początek maja. Sprawdźmy, jaka zapowiada się pogoda na weekend majowy 2020. Czy majówka 2020, przyniesie stabilne warunki pogodowe, a może częste opady i miejscami burze? Odpowiedź znajdziecie w naszej najnowszej prognozie pogody dla Polski.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, początek maja będzie przeważnie deszczowy i miejscami burzowy, ale z umiarkowaną temperaturą. Według najnowszych prognoz, najwięcej deszczu do końca majówki spadnie na północy Polski.

Prognozowana suma opadów do końca majowego weekendu. Suma opadów w poszczególnych regionach może się nieznacznie różnić. Wynika to ze specyfiki opadów pochodzenia burzowego

Pogoda na weekend majowy 2020 majówka 2020 prognoza pogody dla Polski opady deszczu i burze

Pogoda na weekend majowy - 1 maja 2020

W piątek nad południową Polską znajdzie się centrum niewielkiego niżu z systemem frontów atmosferycznych. W ciągu dnia niż będzie się przemieszczał na północ, niosąc na swej drodze opady deszczu i miejscami burze. Do południa popada szczególnie, od Pomorza przez woj. kujawsko - pomorskie, Wielkopolskę, po Opolszczyznę, Górny Śląsk oraz częściowo Małopolskę i Dolny Śląsk. W dalszej części dnia strefa frontowa przesunie się na wschód i popada, od woj. pomorskiego i warmińsko mazurskiego przez centrum, Mazowsze po Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk i Ziemie Świętokrzyską. Najpóźniej opady dotrą nad Lubelszczyznę i Podlasie, bo dopiero późnym wieczorem. Burze wystąpią, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju.

Prognozowany obszar występowania opadów do godziny 20:00, 1 maja 2020

Pogoda na weekend majowy 2020 Prognoza pogody Majówka 2020

Temperatura maksymalna, od 11 st. C. w rejonie opadów m.in. na Pomorzu, do 14-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa temperatura od Mazowsza po Podkarpacie przed dotarciem opadów).

Pogoda na weekend majowy - 2 maja 2020

W sobotę przez znaczną część dnia na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, ale z upływem godzin, zwłaszcza po południu uaktywni się dość liczna konwekcja w wielu regionach Polski. Najwięcej przelotnych opadów i lokalnych burz jest jednak prognozowanych w północnej połowie kraju. Na południu popada tylko lokalnie i przelotnie.

Prognozowany obszar występowania opadów do godziny 20:00, 2 maja 2020

Pogoda na weekend majowy 2020 prognoza pogody Majówka 2020 dla Polski

Temperatura maksymalna, od 12 st. C. na morzem, 14-18 st. C. na przeważającym obszarze, do 18-20 st. C. w dzielnicach wschodnich.

Pogoda na weekend majowy - 3 maja 2020

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze kraju będą możliwe przelotne opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z niewielkim gradem.

Prognozowany obszar występowania opadów do godziny 14:00, 3 maja 2020

Pogoda na weekend majowy 2020 gdzie popada deszcz i przejdą burze prognoza pogody dla Polski

Najwięcej opadów spodziewamy się na północy oraz w zachodniej połowie Polski. Temperatura maksymalna, od 11, do 16 st. C., lokalnie na krańcach wschodnich nieznacznie cieplej.

Prognozowane przemieszczenie strefy opadów i lokalnych burz w czasie majowego weekendu 2020, od 1 maja, do końca dnia 3 maja

Pogoda Majówka 2020 w Polsce opady i burze gdzie popada i zagrzmi

Reasumując, Majówka 2020 upłynie nam pod znakiem niestabilnej pogody. W wielu regionach przelotnie popada deszcz, a lokalnie przejdą również burze, punktowo z gradem. Miejscami opady w rejonie burz mogą być ulewne, niewykluczone więc podtopienia. Najwięcej opadów spodziewamy się na północy Polski. Temperatura pozostanie na umiarkowanym poziomie.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!