| |
Zagrożenie!
Pogoda w Wigilię i Boże Narodzenie rozczaruje. Zima w Polsce przegra z kretesem. Mamy najnowszą prognozę

Pogoda w Wigilię i Boże Narodzenie rozczaruje. Zima w Polsce przegra z kretesem. Mamy najnowszą prognozę

Marzyliśmy o mroźnych i śnieżnych świętach Bożego Narodzenia w Polsce, zwłaszcza, że w drugiej dekadzie grudnia 2022 pojawiło się prawdziwe oblicze zimy, ale niestety tuż przed świętami ruszyła odwilż. Czy dodatnie temperatury utrzymają się do Wigilii, a może wkroczy nagłe ochłodzenie? Sprawdziliśmy najnowsze prognozy i niestety wymarzonej pogody nie będzie. Nasze wcześniejsze zapowiedzi wskazujące na ustąpienie zimy i wkroczenie silnej odwilży sprawdzą się. Zobaczmy, jak wyglądają aktualne prognozy temperatur i opadów na okres grudniowych świąt.

Mroźnych świąt Bożego Narodzenia w Polsce nie będzie. Prognozowana adwekcja ciepłego powietrza i anomalia temperatury na wysokości 1,5 km w Europie, 26 grudnia 2022

Najnowsza pogoda na Wigilię i Boże Narodzenie 2022, śnieżnych i mroźnych świąt w Polsce nie będzie

Postępującej odwilży do okresu świat w Polsce już nic nie zatrzyma. Uaktywniła się cyrkulacja strefowa, która co jakiś czas będzie podrzucać kolejne porcje świeżego i łagodnego powietrza znad Atlantyku i południowo zachodniej Europy. Dodatnie temperatury wraz z przechodzącymi co pewien okres frontami atmosferycznymi z przelotnymi opadami deszczu będą powodować szybkie topnienie pokrywy śnieżnej. Do końca świąt, resztki pokrywy śnieżnej mogą się utrzymać już tylko miejscami na południu w górach oraz na wschodzie lub północnym wschodzie kraju.

Aktualnie prognozowana pokrywa śnieżna, jaka może się w Polsce już tylko miejscami utrzymać do końca świąt, 26 grudnia 2022

Najnowsza pogoda na Boże Narodzenie 2022 w Polsce, gdzie będzie śnieg, prognoza pokrywy śnieżnej do 26 grudnia 2022

Prognoza topnienia i utrzymania pokrywy śnieżnej jest orientacyjna i trudna do przewidzenia w konkretnym terminie, gdyż zależy od wielu czynników, ale trend jest wyraźny, śnieg będzie zanikał w kierunku wschodnim w kolejnych dniach.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 24 grudnia 2022

Pogoda na Wigilię 2022, prognoza temperatury 24 grudnia w Polsce

Wigilia w całej Polsce ma przynieść dodatnią temperaturę, aczkolwiek najwyższą na poziomie około 6-11 st. C. zanotujemy w dzielnicach południowych. Chłodniej będzie na północy, ale również tam zaznaczy się odwilż.

Wstępna prognoza zasięgu opadów w Polsce, 24 grudnia 2022

Najnowsza prognoza opadów, 24 grudnia 2022 w Polsce

Miejscami w ciągu dnia przelotnie popada deszcz, gdyż nad krajem będzie się rozciągać strefa frontu atmosferycznego z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Miejscami na północy i północnym wschodzie może przelotnie popadać również deszcz ze śniegiem i śnieg, ale zimy z tego nie będzie. Z kolei w dzielnicach południowych kraju spodziewamy się dodatkowo również okresami silniejszego wiatru.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, Boże Narodzenie, 25 grudnia 2022

Najnowsza pogoda na Boże Narodzenie, prognoza temperatury 25 grudnia 2022

W Boże Narodzenie także spodziewamy się silnej odwilży. Temperatura praktycznie w całym kraju będzie dodatnia, ponownie najwyższa w dzielnicach południowych do około 6-9 st. C. O kilka st. C. chłodniej będzie na północy i północnym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowane opady w Polsce, 25 grudnia 2022

Prognoza opadów, Boże Narodzenie 2022 w Polsce, gdzie popada 25 grudnia

W Boże Narodzenie tylko miejscami mogą się zdarzyć słabe i przelotne opady deszczu, być może przejściowo w chłodniejszym sektorze powietrza na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu, ale przy dodatniej temperaturze nawet jeśli śnieg popada, to będzie topnieć.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 26 grudnia 2022

Najnowsza pogoda 26 grudnia 2022, mapa temperatury w Polsce

Drugi dzień świąt również zapowiada się z silną odwilżą szczególnie na zachodzie i południu Polski, gdzie temperatura może osiągnąć nawet 6-13 st. C. Ponownie miejscami przelotnie popada, a temperatura najniższa będzie na północnym wschodzie kraju.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów w Polsce, 26 grudnia 2022

Jaka pogoda będzie na Wigilię i święta Bożego Narodzenia, mapa opadów 25-26 grudnia 2022

Generalnie więc czekają nas święta z dodatnią temperaturą, najwyższą na południu i południowym zachodzie kraju, a najniższą na północy i północnym wschodzie. Okresami i miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a na północy i północnym wschodzie mogą również wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, ale powrotu prawdziwej zimy z tego nie będzie. Zasięg i pora wystąpienia opadów, jak również temperatury jeszcze ulegnie korektom, dlatego bardziej precyzyjne prognozy na święta podamy w piątek 23.12.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!