| |
Zagrożenie!
Zima w Tatrach nie odpuszcza. Leży ponad 160 cm śniegu i obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego

Zima w Tatrach nie odpuszcza. Leży ponad 160 cm śniegu i obowiązuje 3 stopień zagrożenia lawinowego

Mimo zbliżającej się połowy kwietnia, zima w Tatrach nadal nie odpuszcza. Na Kasprowym Wierchu leży ponad 160 cm śniegu, ponadto chwilami wieje silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Dziś 09.04 dzień będzie słoneczny na Podhalu, jednak silny wiatr utrudni piesze wędrówki. TOPR ogłosił 3 stopień zagrożenia lawinowego na wysokości powyżej 1800 m. Szlaki są pokryte warstwą śniegu, pod którym zalega starszy twardy zmrożony śnieg. Większość szlaków jest nieprzetarta. Na niżej położonych szlakach do schronisk zalega warstwa śniegu, pod którym w wielu miejscach jest lód. Miejscami jest bardzo ślisko. Bez raków i kijków trudno się poruszać w górach.

Bardzo trudne warunki w Tatrach. Zima w kwietniu nie odpuszcza. Kasprowy Wierch, 9 kwietnia 2021

Pogoda w Tatrach, zima w kwietniu 2021 nadal nie odpuszcza, ile śniegu na Kasprowym Wierchu

Na porannym ujęciu z Kasprowego Wierchu widać dużo śniegu oraz nasilający się wiatr powodujacy zawieje i zamiecie śnieżne. Dodatkowo w Tatrach zamknięto kolejne szlaki ze względu na drugie gniazdo sokołów wędrownych. Tym razem w rejonie Kazalnicy Cubryńskiej.

Zimowe Morskie Oko w Tatrach, 9 kwietnia 2021

Pogoda w Tatrach, zimowy kwiecień 2021, sytuacja na szlakach

W komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego czytamy - do 31 lipca zamknięte będą drogi wspinaczkowe i linie udostępnione dla narciarstwa ekstremalnego na obszarze: Żleb Krygowskiego - Mały Kocioł Mięguszowiecki - Niżnia Galeria Cubryńska - Cubryńska Kopka - z Cubryńskiej Kopki ściany opadające do Mnichowego Żlebu (łącznie ze Żlebem Szulakiewicza). Północnym ograniczeniem jest wylot Mnichowego Żlebu - podstawa ściany Kazalnicy Liliowej i Kazalnicy Cubryńskiej do Żlebu Krygowskiego. Nadal możliwy jest zjazd na nartach z Przełęczy Hińczowej przez Wielką Galerię Cubryńską i Mały Kocioł Mięguszowiecki do Morskiego Oka -.

Zimowa Dolina Pięciu Stawów w Tatrach. 9 kwietnia 2021

Pogoda w Tatrach, warunki turystyczne, zamknięty szlak bo gniazdo sokoła wędrownego

Wcześniej poinformowano o gnieździe sokoła wędrownego we wschodniej ścianie Kościelca. Z tego powodu również do końca lipca zamknięte są drogi wspinaczkowe i linie udostępnione dla uprawiania narciarstwa ekstremalnego, od Komina Drewnowskiego po Żleb Zaruskiego. Do końca lipca młode sokołów powinny bezpiecznie opuścić gniazdo.

DobraPogoda24, TPN, Monitoring TOPR


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!