| |
Zagrożenie!
Pogodnie w Tatrach, ale ślisko na tatrzańskich szlakach - komunikat TOPR

Pogodnie w Tatrach, ale ślisko na tatrzańskich szlakach - komunikat TOPR

Piękna pogoda w górach sprzyja aktywności turystów, zwłaszcza w Tatrach, ale Tatrzański Park Narodowy w komunikacie turystycznym ostrzega, że na wielu szlakach, również tych niżej położonych, występują oblodzenia. Ślisko jest szczególnie w godzinach porannych oraz w miejscach zacienionych. Na leśnych odcinkach szlaków jest mokro i zalega dużo błota. Wybierając się w góry trzeba się odpowiednio przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do warunków, swoich możliwości i doświadczenia. Należy też mieć odpowiednie ubranie i buty. TPN przypomina, że dni są coraz krótsze i robi się ciemno już przed godziną 16:30.

Piękna pogoda w Tatrach. Widok z Kasprowego Wierchu na Dolinę Goryczkową. 8 listopada 2020. Monitoring TOPR

Warunki turystyczne w Tatrach, komunikat TOPR. Pogoda w Tatrach

Trzeba tak zaplanować wycieczkę, aby powrócić ze szlaku przed zmrokiem, a przed wyjściem w góry, zalecamy koniecznie sprawdzenie prognozy pogody i zapoznanie się z komunikatem turystycznym dostępnym na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego. W schroniskach górskich, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi, można kupić jedzenie tylko na wynos.

Pogoda w Tatrach. Dolina Pięciu Stawów - Przedni Staw. 8 listopada 2020. Monitoring TOPR

Pogoda w Tatrach, komunikat TOPR, prognoza pogody 8 listopada 2020

Do 10 listopada kolej linowa na Kasprowy Wierch jest nieczynna z powodu przeglądów technicznych W Zakopanem dziś 08.11 będzie ponownie pogodnie i słonecznie. Temperatura wynosi 14 stopni. Wielu turystów wybrało się na szlaki. Temperatura wzrośnie maksymalnie w stolicy polskich Tatr do około 11-12 st. C.

DobraPogoda24, TOPR


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!