| |
Zagrożenie!
W nocy silne przymrozki w Polsce. Mamy najnowszą prognozę temperatury

W nocy silne przymrozki w Polsce. Mamy najnowszą prognozę temperatury

Mamy idealne warunki do pojawienia się jesiennych przymrozków. Polska jest zasięgu pogodnego wyżu, ponadto do kraju napływa chłodna masa powietrza polarnego - kontynentalnego. Przymrozki będą możliwe nie tylko przy gruncie, ale również na wysokości 2m. Mamy najnowsze prognozy temperatury. Sprawdźmy, gdzie pojawi się przymrozek w Polsce.

Temperatura będzie o kilka stopni niższa od normy wieloletniej. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce, noc 8/9 października 2021

Silne przymrozki w Polsce, najnowsza prognoza temperatury na noc 8/9 października 2021

Przymrozki w nocy wystąpią na znacznym obszarze Polski

Już poprzedniej nocy temperatura przy gruncie spadła miejscami na wschodzie Polski do -6/-3 st. C., a w klatce meteorologicznej na wysokości 2m do -2/-1 st. C., zwłaszcza w Białymstoku, Siedlcach i Suwałkach. Przed nastaniem nocy niebo jest praktycznie pozbawionego zachmurzenia i tak pozostanie w ciągu najbliższej nocy.

Pogodne niebo nad Polską przed nastaniem nocy 8/9 października 2021

Prognoza przymrozków w Polsce, najnowsza prognoza temperatury na październik 2021

Przy pogodnym niebie w nocy grunt i zbiorniki wodne, w wyniku radiacji, będą oddawać ciepło zgromadzone w ciągu dnia. Temperatury zaczną wtedy szybko spadać. Najniższe wartości zanotujemy tuż przed wschodem słońca.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce, sobota 9 października 2021 nad ranem

Pogoda w Polsce. Prognoza temperatury, gdzie będą przymrozki w nocy 8/9 października 2021

Ujemna temperatura pojawi się na znacznym obszarze Polski. Przymrozki wystąpią szczególnie na wschodzie, północy i południu kraju, zwłaszcza w woj. podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim, małopolskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz lokalnie w kujawsko-pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, dolnośląskim i opolskim. Na tym obszarze temperatura poniżej 0 st. C. ma wystąpić nie tylko przy gruncie, ale miejscami również na wysokości klatki meteorologicznej.

Prognozowana temperatura minimalna na północnym wschodzie Polski, sobota nad ranem

Gdzie będą przymrozki w Polsce, prognoza temperatury w nocy, październik 2021 Prognozowana temperatura minimalna na południowym wschodzie Polski

Prognoza przymrozków w Polsce, gdzie mróz będzie największy

Temperatura miejscami na wskazanym obszarze spadnie do -4/0 st. C., a przy gruncie nawet do -8/-2 st. C. Lokalnie spadek temperatury w mrozowiskach może być większy. Kolejne noce również zapowiadają się z przymrozkami.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!