| |
Zagrożenie!
Pogoda w Las Vegas

Pogoda w Las Vegas

Las Vegas kojarzone jest chyba absolutnie przez każdego. Stany Zjednoczone nie byłyby tym samym krajem, gdyby nie możliwości, które płyną z tego pięknego miejsca. Nic dziwnego, że będzie to popularny kierunek wakacyjny czy po prostu opcja, z której dobrze skorzystać w razie, gdy jest się akurat w Ameryce Północnej. Jak kształtuje się tam pogoda i czego właściwie możecie się spodziewać? Cóż, wbrew ogólnemu postrzeganiu miasta, Las Vegas nie zawsze jest tak upalne, jakby się to wydawało. Średnia temperatura pod koniec roku i na początku kolejnego waha się w granicach od 0 do 5 stopni Celsjusza.

Trzeba jednak przyznać otwarcie, że w tym czasie mało kto decyduje się na taką podróż. Luty, marzec i listopad także nie będą sprzyjały podbojom, jako iż w tym czasie temperatura to 8 – 12 stopni. Na szczęście jednak od kwietnia do października spotkacie się z zupełnie innym światem. W szczytowym lipcu zwykle widzimy powyżej 35 st. C., ale podobne granice dostrzeżecie także w czerwcu i sierpniu. Wszystko zależy zatem od tego, jak reagujecie na upały i czego właściwie oczekujecie. Plus taki, że praktycznie wszystkie budynki są tu mocno luksusowe, klimatyzowane i dobrze prowadzone pod kątem ew. przewiewności. Las Vegas nie byłoby tak popularne, gdyby nie fakt, że właściciele naprawdę dbają o placówki i starają się, by klienci wspominali o nich jak należy. Dotyczy to wszelkich restauracji, których znajdziecie na miejscu całkiem sporo. Zresztą to właśnie amerykańskie rozwiązania należą m.in. do największych.

Tam akurat pogoda nie ma większego znaczenia, szczególnie, że całość funkcjonuje całą dobę i nie ma tu absolutnie znaczenia, czy wybierzecie mroźny styczeń czy upalny lipiec. Warto odnotować przy tym, że temperatura między kwietniem a październikiem nie będzie tu spadać poniżej 20 stopni. Brzmi dobrze, prawda? Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że często występują tam ostrzeżenia przed upałem i nawet w końcówce sierpnia 45 stopni to norma, a 29 w nocy wcale nie daje żadnej ochłody. Trzeba jednak przyznać otwarcie, że wszystko ma swoje plusy i minusy i akurat te wyjątkowo skrajne wskaźniki, trzeba zaliczyć do tych drugich.

Pogoda w Las Vegas

Jeśli spojrzymy statystycznie na samo Vegas, zobaczycie, jak rzadko panuje tam wiatr powyżej 10 km/h. Opady są znikome, a duchotę odczujecie nawet wówczas, gdy w ciągu dnia występuje 1-2 godziny słoneczne. Warto w takim przypadku odpowiednio się schować czy też zabezpieczyć swoje ciało, wliczając w to oczywiście głowę. Nie ma co ryzykować niepotrzebnego i niebezpiecznego udaru lub innych schorzeń, w tym poparzeń.

Jak zatem widzicie, jest w czym przebierać i na co zwrócić uwagę. Należy zresztą pamiętać, że Vegas to przede wszystkim rozrywka, zatem gdziekolwiek w mieście się udacie, tam czeka na was coś atrakcyjnego, od dobrych klubów, przechodząc do np. teatrów i muzeów, na które zawsze dobrze jest znaleźć trochę czasu.

Podsumowując, najpopularniejszymi miesiącami turystycznymi są tu oczywiście miesiące letnie, aczkolwiek w takim przypadku należy się nastawić na dwa czynniki: ogromny tłok, ale też potężne wahania temperatur. 45 stopni nie jest tu dla nikogo zaskoczeniem, dlatego warto w pierwszej kolejności pomyśleć o klimatyzowanym pokoju hotelowym, z czym na szczęście nie będzie tu większych problemów. Więcej w tej kwestii musicie już uwzględnić sami w swoich planach podróży i ewentualnego noclegu. Nie zapominajcie przy tym o kapeluszu oraz parasolce, mogą się okazać bezcenne, szczególnie, że drobne opady deszczu są tu dość popularne. Niestety, nie bardzo będą chłodzić.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!