| |
Zagrożenie!
Upał wycofa się z Polski. Fala upałów wróci jeszcze w lipcu. Wiemy, kiedy znowu żar poleje się z nieba

Upał wycofa się z Polski. Fala upałów wróci jeszcze w lipcu. Wiemy, kiedy znowu żar poleje się z nieba

Trzeba przyznać, że tegoroczne lato w Polsce do tej pory jest wyjątkowo ciepłe. Po bardzo ciepłym czerwcu (na 2 miejscu w historii najcieplejszych w naszym kraju) z sumą opadów poniżej normy, również lipiec jest bardzo ciepłym miesiącem. Do 16 lipca anomalia temperatury w skali kraju o 2,8 st. C. przekracza normę wieloletnią, a miejscami np. na Podlasiu aż o 4,5 st. C! Upał daje się we znaki szczególnie mieszkańcom wschodniej Polski, gdzie temperatura dość często osiąga lub przekracza 30 st. C. Przed nami jednak zakończenie fali upałów i spadek temperatury. Na szczęście nie będzie on dramatyczny. Nadal będzie ciepło i chwilami gorąco, bo temperatura od jutra 18.07 oraz w kolejnych dniach będzie oscylować na poziomie 20-29 st. C. Upał odpuści w całym kraju i wreszcie odetchniemy, ale wszystko na to wskazuje, że fala upałów jeszcze wróci i to w lipcu.

Bardzo ciepłe lato w Polsce. Anomalia temperatury do 16 lipca 2021. Dane: Ogimet / IMGW, wizualizacja Meteomodel

Pogoda, upał wycofa się z Polski, wiemy, kiedy fala upałów w lipcu 2021 wróci do Polski

Sobota 17.07 była ostatnim dniem obecnej fali upałów z temperaturą 30-33 st. C. na wschodzie kraju. Od jutra 18.07 w całej Polsce bez upału z temperaturą maksymalną do około 23-29 st. C. Temperatura spadnie, ale nadal ciepłe lato, będzie kontynuowane.

Upał wycofa się z Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 19-25 lipca 2021

Pogoda, fala upałów w lipcu 2021, kiedy wróci upał, chłodniej od 19, do 24 lipca 2021

Spadek temperatury odczujemy, zwłaszcza między 19 i 24 lipca 2021, gdy anomalia temperatury w w Polsce w tym czasie może być miejscami nieznacznie poniżej normy, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Nadal będzie jednak ciepło, bo temperatura maksymalna na ogół będzie utrzymywać się na poziomie około 20-25 st. C. W tym czasie warunki atmosferyczny będą znacznie stabilniejsze. Czeka nas sporo chwil ze słońcem i zdecydowanie mniej opadów i burz. Poczujemy przyjemne oblicze lat bez męczących upałów.

Upał wróci do Polski jeszcze w lipcu. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 24-31 lipca 2021

Pogoda, fala upałów wróci do Polski w lipcu 2021, prognozowana anomalia temperatury, od 25 do 31 lipca 2021

Gorące i upalne lato po chwili wytchnienie zamierza wrócić do Polski jeszcze w lipcu, bo już od około 25 lipca 2021, spodziewamy się ponownego znacznego wzrostu temperatury. Niestety, znowu wrócą męczące wartości osiągające lub przekraczające miejscami 30 st. C. w cieniu. Wraz z napływem cieplejszego i powietrza, ponownie zacznie rosnąć ryzyko burz.

Upał wróci do Polski. Wstępnie prognozowana temperatura, 25 lipca 2021

Pogoda, kiedy upał wróci do Polski w lipcu, prognoza temperatury 25 lipca 2021

W lipcu czeka pojawi wróci fala upałów do Polski. Wstępnie prognozowana temperatura, 26 lipca 2021

Pogoda, upał ustąpi, ale fala upałów jeszcze w lipcu 2021 wróci do Polski, kiedy znowu żar poleje się z nieba

Reasumując, sobota 17.07 była ostatnim dniem obecnej fali upałów, najdłużej utrzymująca się na wschodzie Polski. Od niedzieli 18.07 oraz w kolejnych dniach temperatura maksymalna, będzie oscylować na poziomie 20-29 st. C. W następnych dniach pogoda zacznie się stabilizować. Opadów i burz, będzie coraz mniej. Czeka nas powiew przyjemnego polskiego lata. Sytuacja zacznie się zmieniać za około tydzień, gdy temperatura ponownie zacznie rosnąć i wróci upał.

Więcej informacji podamy jutro 18.07 przed południem w długoterminowej prognozie na 16 dni. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!