| |
Zagrożenie!
Gorące i upalne dni wrócą do Polski. Wiemy, kiedy będzie fala upałów w sierpniu

Gorące i upalne dni wrócą do Polski. Wiemy, kiedy będzie fala upałów w sierpniu

Początek sierpnia w Polsce nikogo nie powinien rozczarowywać, bo ochłodzenie, które nadeszło po wielu gorących i okresami upalnych dniach dotychczasowego lata, było przez nas zapowiadane i prognozowane ze znacznym wyprzedzeniem. Ochłodzenie jest znaczące, bo anomalia temperatury do 5 sierpnia 2021 w skali kraju jest aż o 2,7 st. C. poniżej normy wieloletniej. Pytacie, kiedy wróci upał, czy gorące i upalne lato pojawi się w sierpniu, czy będzie fala upałów? Nasza zapowiedź również w tej kwestii nie ulega zmianie. Ponowny wzrost temperatury zacznie się w Polsce w kolejnych dniach, ale będzie on stopniowy.

Gorące i upalne dni wrócą do Polski. Możliwa będzie fala upałów. Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce i Europie, jaka może się pojawić między 7-16 sierpnia 2021. Miejscami temperatura może być większa, bo GFS ma tendencję do zaniżania temperatur

Kiedy upał wróci do Polski, czy będzie fala upałów w sierpniu 2021, prognoza temperatury w Polsce i Europie, do 16 sierpnia 2021

Początek sierpnia w Polsce jest chłodny, ale wrócą gorące i upalne dni. Anomalia temperatury do 5 sierpnia 2021 rozczarowuje urlopowiczów

Chłodny początek sierpnia 2021 w Polsce, kiedy wróci upał i fala upałów, prognoza temperatury do 16 sierpnia 2021

Już w sobotę 7 sierpnia, temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie do 23-27 st. C., czyli miejscami, zwłaszcza na zachodzie Polski zacznie się robić gorąco. W niedzielę 8 sierpnia, temperatura w rejonie Przemyśla może się zbliżyć nawet do 30 st. C. I ten trend z temperaturą przeważnie na poziomie 23-28 st. C., będzie kontynuowany w kolejnych dniach nowego tygodnia.

Możliwy upał w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura na 13 sierpnia 2021

Kiedy upał wróci do Polski w sierpniu 2021, czy będzie fala upałów, prognoza temperatury

Przełom czeka nas w okolicach 13-14 sierpnia 2021, gdy do Polski napłynie cieplejsze powietrze z południowego zachodu Europy. W tym czasie w rejonie Wysp Brytyjskich pojawi się niż, a w rejonie Polski na wschodzie Europy, będzie stacjonował wyż. Taki układ baryczny umożliwi napływ cieplejszego powietrza z południowego zachodu.

Możliwy powrót upału do Polski. Wstępnie prognozowana temperatura 14 sierpnia 2021

Kiedy będzie upał w sierpniu 2021, prognoza temperatury w Polsce

Pojawi się letnia, gorąca i słoneczna pogoda, ale miejscami ponownie z tendencją do burz. Będą one jednak przerywnikiem, między letnią pogodą z wyższą temperaturą. Wyraźnie cieplejszy początek drugiej połowy sierpnia jest już wskazywany na prognozach anomalii temperatury.

Cieplejszy powiew lata w sierpniu w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury za okres 13-20 sierpnia 2021

Pogoda, czy upał i fala upałów wróci w sierpniu 2021 do Polski

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 16 sierpnia 2021

Czy będzie upał w sierpniu 2021 w Polsce, kiedy wróci fala upałów

Zakres prognozowanych temperatur maksymalnych, ich zasięg i termin wystąpienia w poszczególnych regionach Polski ulegnie jeszcze korektom, ale trend jest wyraźny.

Kiedy wróci upał do Polski. Prognoza temperatury, od 7, do 16 sierpnia 2021

Reasumując, w następnych dniach coraz częściej zaczną wracać ciepłe (21-24 st. C.), gorące (25-29 st. C.) i okresami upalne (30 st. C. i więcej) dni. Ciepłe lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. O szczegółach, będzie informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Jacek

Czyli brednie o rzekomym „globalnym ociepleniu” po raz kolejny biorą w łeb?

07 sierpień 2021 - 07:25
Odpowiedz
DobraPogoda24.pl

Dlaczego tak uważasz? Globalne ocieplenia jest faktem niezaprzeczalnym. Proszę nie mylić pogody z klimatem.

07 sierpień 2021 - 07:41
Odpowiedz
Lucyna

Nie wiem komu tak sie teskni za upalami ze sie pytaja o nie.chyba jacys masochisci.

07 sierpień 2021 - 11:40
Odpowiedz