| |
Zagrożenie!
Upał uderzy w Polsce. Temperatura w czerwcu przekroczy 30 stopni. Lato zaczyna się rozkręcać

Upał uderzy w Polsce. Temperatura w czerwcu przekroczy 30 stopni. Lato zaczyna się rozkręcać

Zgodnie z naszą prognozą pogody, do Polski dotarła zapowiada fala gorąca, czyli dni, gdy temperatura maksymalna w cieniu osiąga 25-29 stopni C. Takie właśnie wartości temperatur notujemy i będziemy notować w Polsce w najbliższych dniach. Pytacie, czy będzie fala upału o której mówimy, gdy temperatura maksymalna osiąga lub przekracza 30 st. C. Niewykluczone, że w sprzyjających warunkach atmosferycznych, punktowo może się zdarzyć zbliżenie do progu upału, ale póki co, może to być zjawisko wybitnie lokalne. Prognoza długoterminowa większą szansę na upał daje w dłuższej perspektywie czasu. Jeśli wyliczenia numeryczne nas nie zaskoczą, to upał pojawi się w czerwcu w Polsce. Najbliższa szansa na to w następnym tygodniu, co najmniej na 1-3 dni. Wskazanie dokładnej daty jest jaszcze niemożliwe, bo prognoza ulega korektom, ale liczy się sygnał, który mówi o możliwości wystąpienia prawdziwego upału. Niestety, miejscami silnych burz z gradem, ulewnym deszczem i silnym wiatrem również nie zabraknie. Pocieszeniem jest fakt, że zjawiska, będą mieć ograniczony zasięg.

Upał w czerwcu pojawi się w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura 15 czerwca 2021

Pogoda, upał uderzy w Polsce w czerwcu 2021, prognoza temperatury

Pojawienie się upału, będzie prawdopodobnie wstępem, do kolejnych gorących i upalnych dni w okolicach 3 dekady czerwca oraz w lipcu. W każdym razie między gorącymi i przejściowo upalnymi dniami, zdarzą się również w kolejnych dniach czerwca chwilowo wyraźnie chłodniejsze okresy w poszczególnych regionach, wraz z pojawieniem się strefy frontowej z opadami i burzami. Wówczas spodziewamy się dość sporego kontrastu temperatury nad Polską.

Upał w czerwcu uderzy w Polsce. Wstępie prognozowana temperatura 16 czerwca 2021

Pogoda, upał w czerwcu 2021 pojawi się w Polsce, temperatura przekroczy 30 stopni

Upał w Polsce 16 czerwca 2021, prognozuje aktualnie również europejski model ECMWF.

Pogoda, upał w czerwcu 2021 w Polsce, będą upalne dni, prognoza temperatury 16 czerwca 2021

Bardzo gorące powietrze do Polski ma dotrzeć z południa i południowego zachodu Europy. Imponująco zapowiada się anomalia temperatury.

Upał dotrze do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie 16 czerwca 2021

Pogoda, czy będzie upał w Polsce w czerwcu 2021, wysokie temperatury, proignoza na 16 czerwca 2021

Wiele wskazuje na to, że po chłodnym kwietniu i maju, czerwiec 2021 w Polsce na pewno nie będzie tak chłodnym miesiącem, jak minione miesiące wiosny meteorologicznej. Prognoza pogody zapowiada upał, ale również, będą możliwe burze, miejscami z gradem i ulewnym deszczem. Zjawiska lokalnie mogą być silne.

Upał w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura 17 czerwca 2021. Widoczny kontrast temperatury

Pogoda, czy będzie upał w czerwcu 2021, do Polski dotrze upał, prognoza temperatury 17 czerwca 2021

Nadal podtrzymujemy, że czerwiec 2021 zapisze się z dodatnią anomalią temperatury i będzie pierwszym wyraźnie ciepłym miesiącem od początku roku.

Wstępnie prognozowany upał, 21 czerwca 2021 w Polsce

Pogoda, fala upału w Polsce, czerwiec 2021, prognoza temperatury

Terminów podanej wstępnej prognozy nie możemy jeszcze traktować dosłownie dla poszczególnych regionów Polski, bo będą możliwe korekty, a konkretnie przesunięcia możliwego zasięgu frontów i obszarów ze stabilniejszą pogodą. Ważny jest jednak trend, który wskazuje, że w czerwcu 2021 w Polsce, pojawi się upał. Generalnie, na przeważającym obszarze kraju nadal w kolejnych dniach spodziewamy się gorącej pogody, później miejscami może się przejściowo ochłodzić, ale w drugiej połowie czerwca ponownie temperatura wzrośnie, z szansą na upał. Sytuację monitorujemy, będziemy informować na bieżąco wraz ze stabilizowaniem się prognoz.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!