| |
Zagrożenie!
Upał zbliża się do Polski. Wiemy, ile potrwa fala upałów w sierpniu

Upał zbliża się do Polski. Wiemy, ile potrwa fala upałów w sierpniu

Do tej pory sierpień w Polsce pod względem temperatury obchodził się z nami bardzo łagodnie. Temperatura pozostawała na umiarkowanym i okresami dość niskim poziomie, dlatego pierwsza dekada miesiąca zapisała się poniżej normy klimatycznej. Jest to sytuacja nietypowa, bo ostatnie lata właśnie w tym okresie były często najcieplejszym okresem roku. Sierpień zacznie jednak nieco odrabiać straty, bo do Polski zbliża się upał, który zapowiadaliśmy, jako jedni z pierwszych w kraju. Prognoza pogody jest już stabilna, dlatego wiemy, jaka czeka nas temperatura maksymalna, gdzie pojawi się upał oraz ile potrwa fala upałów. Pierwszym dniem z upałem w sierpniu, będzie piątek 13.08. W tym dniu temperatura miejscami na zachodzie osiągnie 29-31 st. C. Upał pojawi się w województwie lubuskim, dolnośląskim oraz lokalnie w Wielkopolsce i na południu woj. zachodniopomorskiego.

Upał zbliża się do Polski. Pierwszy dzień z upałem w sierpniu 2021. Prognozowana temperatura w piątek 13.08

Upał zbliża się do Polski, pierwszy upał w sierpniu 2021, ile potrwa fala upałów

Polska znajdzie się w obszarze wyżowym, dzięki temu przetransformowane powietrze polarne-morskie napływające  zachodu i południowego zachodu zdoła się odpowiednio nagrzać przez wciąż silnie operujące sierpniowe słońce.

Pierwszy upał w sierpniu w Polsce. Prognozowana trajektoria wsteczna napływającej masy powietrza, 13 sierpnia 2021

Upał zbliża się do Polski, pierwsza fala upałów w sierpniu 2021, prognoza temperatury, od 13, do 18 sierpnia 2021

Z kolei w sobotę 14 sierpnia, niewielki upał ograniczy się miejscami do południa i południowego wschodu kraju, zwłaszcza Lubelszczyzny, Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska, gdzie temperatura również może osiągnąć 29-31 st. C.

Upał w Polsce. Prognozowana temperatura, 14 czerwca 2021

Kiedy upał pojawi się w Polsce, do kiedy fala upałów w sierpniu 2021

W niedzielę 15 sierpnia, gorąco i upalnie, będzie na południu Polski, szczególnie od Opolszczyzny po Podkarpacie i południowo wschodzie dzielnice Lubelszczyzny. Na tym obszarze temperatura ponownie może wzrosnąć do około 28-30 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce, 15 sierpnia 2021

Upał w Polsce, do kiedy fala upałów w sierpniu, prognoza temperatury 15 sierpnia 2021

Gorąco i upalnie zapowiada się również poniedziałek 16 sierpnia, zwłaszcza na zachodzie i południu Polski. Temperatura, od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk, Podkarpacie i Lubelszczyznę wzrośnie do około 27-32 st. C.

Pierwszy upał w sierpniu 2021 w Polsce, do kiedy fala upałów, prognozowana temperatura 16 sierpnia 2021

Pierwsza fala upałów w sierpniu 2021 w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 16 sierpnia 2021

Fala upałów w Polsce, do kiedy upał, prognoza anomalii temperatury w Europie 16 sierpnia 2021

Ochłodzenie do zachodniej Polski wkroczy we wtorek 17 sierpnia. W tym dniu gorąco, ale już raczej bez upałów, będzie jeszcze na wschodzie i południowym wschodzie kraju. W całej Polsce ochłodzenie poczujemy 18 sierpnia, gdy na termometrach zanotujemy przeważnie około 18-23 st. C.

Ochłodzenie pojawi się w całej Polsce 18 sierpnia 2021. Prognozowana anomalia temperatury w Europie

Pogoda, kiedy po upale ochłodzenie w Polsce, sierpień 2021

Do 15 sierpnia, będzie przeważnie słonecznie, gorąco i miejscami upalnie. Przelotny deszcz i burza, jeśli się zdarzy, to wyłącznie lokalnie. Sytuacja zacznie się zmieniać około 16 sierpnia, gdy od zachodu zacznie wkraczać chłodniejsze powietrze. W tym dniu przelotnych opadów i burz, szczególnie we wschodniej połowie kraju może być więcej.

Sytuację monitorujemy, dlatego nie umknie Wam żadna ważna pogodowa informacja.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!