| |
Zagrożenie!
Upał z temperaturą prawie 40 stopni. Gorąco będzie również w Polsce

Upał z temperaturą prawie 40 stopni. Gorąco będzie również w Polsce

Spoglądając na mapy pogodowe z prognozą temperatury łatwo dostrzeżemy, że upał nie odpuszcza. Temperatura miejscami w Europie nadal osiąga blisko 40 st. C. Paradoksalnie, na zachodzie kontynentu jest gdzieniegdzie aktualnie cieplej niż w sierpniu, zwłaszcza we Francji. Wśród najcieplejszych krajów w Europie znajduje się Hiszpania. Na Półwyspie Iberyjskim nadal występuje prawdziwa fala upałów. Jak widać, również poza sezonem można planować urlop na południu Europy. Pogoda pozwala wygrzać się w słońcu, a i upał jest mniejszy od letnich fal upałów. Generalnie, upał z temperaturą powyżej 30 st. C. utrzymuje się aktualnie, od Turcji przez Cypr po Hiszpanię i Francję. W najbliższych dniach strefy frontowe zepchną ciepłe powietrze na wschód do środkowej Europy. Temperatura spadnie za to na zachodzie kontynentu, bo tutaj pojawią się opady deszczu i burze.

Lato we wrześniu z upałem w Europie. Prognozowana anomalia temperatury za okres 7-17 września 2021

Pogoda, upał we wrześniu 2021 sięga blisko 40 stopni. Gorąco będzie również w Polsce

Upał nie odpuszcza w Europie. Temperatura rośnie do blisko 40 stopni

W najbliższych dniach znacznie cieplej niż powinno, będzie nie tylko w Polsce, ale również we Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Ciepłe powietrze sięgnie również ponownie Islandii. 

Zanotowany upał w Europie. Temperatura do godziny 14:00, 7 września 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, upał i fala upałów nadal występuje we wrześniu w Europie

Kolejne dni upłyną pod znakiem wzrostu temperatury również w środkowej i ponownie południowej Europie. Gorąco zrobi się także na m.in. na Węgrzech oraz ponownie w Bułgarii, Grecji i Włoszech, czyli popularnych kierunkach urlopowych Polaków.

Prognozowana temperatura w Europie, 8 września 2021

Pogoda, upał w Europie, nadal możliwe fale upałów, temperatura sięga 40 stopni, wrzesień 2021

Wrzesień przynosi więc miłą odmianę po chłodniejszym sierpniu, szczególnie na zachodzie oraz w centrum Europy.

Prognozowana temperatura w Europie, 9 września 2021

Pogoda, fala upałów w Europie, gorąco będzie w Polsce, temperatura 9 września 2021

Warto w przyszłości być może zmienić swoje plany urlopowe na miesiące mniej popularne. Jest taniej, pogoda nadal sprzyja odpoczynkowi nad wodą, a słabsze i bezpieczniejsze słońce również pozwoli nam się opalić. Ponadto poza sezonem nie ma tłoków. Zdecydowanie przyjemniej wtedy zwiedza się zabytki i spędza czas.

Prognozowana temperatura w Europie, 10 września 2021

Pogoda, fala upałów w Europie sięga 40 stopni, gorąco we wrześniu 2021 będzie również w Polsce

Z kolei w Polsce w tym tygodniu temperatura sięgnie 24-29 st. C., lokalnie być może zbliży się do 30 st. C. Czeka nas okres gorącej przyjemnej, niemal upalnej pogody. Warto ten czas zarezerwować na wypoczynek na świeżym powietrzu. O tej porze każdy okres cieplejszej pogody jest na wagę złota.

O wszelkich zmianach w pogodzie, będziemy informować na bieżąco. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!