| |
Zagrożenie!
Pogoda. W Indiach upał w czasie epidemii koronawirusa COVID-19. Nadal obowiązują ograniczenia

Pogoda. W Indiach upał w czasie epidemii koronawirusa COVID-19. Nadal obowiązują ograniczenia

Upał i pandemia koronawirusa COVID-19 dają się we znaki mieszkańcom Indii. Temperatury w ostatnich dniach w Indiach osiągają lub przekraczają 35-44 st. C. Jest to niezwykle trudny czas dla mieszkańców, bo w kraju nadal obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu.

Koronawirus COVID-19 w czasie upału w Indiach. Prognozowana temperatura, 15 kwietnia 2020. Mapa: Windy / ECMWF

Upał Koronawirus COVID-19 w Indiach mieszkańcy nie wytrzymują

Domy i mieszkania pozbawione wentylacji i klimatyzatorów w czasie upałów nie sprzyjają zachowaniu kwarantanny, zwłaszcza, że mieszkańcy będą szukać wytchnienia nad wodą oraz w parkach. Dopiero w nocy można liczyć na ulgę, gdy temperatura spadnie do około 20-22 st. C.

Liczne raporty donoszą o stosowaniu przez policję siły wobec mieszkańców m.in. Pendżabu. Interwencje te są skierowane wobec osób naruszających obostrzenia. Policjanci nie oszczędzali nawet pracowników, którzy zapewniali niezbędne usługi.

Wysoka temperatura i pandemia koronawirusa COVID-19, to nie jedyne główne zmartwienie mieszkańców Indii. Prognozy wskazują, że w najbliższych dniach ponownie wzrośnie zanieczyszczenie powietrza z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

DobraPogoda24, NDTV


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!