| |
Zagrożenie!
Pogoda. Silne burze nad Polską. Ulewy, grad, groźne porywy wiatru i podtopienia od Pomorza po Podkarpacie

Pogoda. Silne burze nad Polską. Ulewy, grad, groźne porywy wiatru i podtopienia od Pomorza po Podkarpacie

Piątek 19 czerwca 2020 przynosi główną falę burz w Polsce. Aktualnie grzmi, ulewnie pada deszcz i punktowo grad w towarzystwie silniejszego wiatru na obszarze, od województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego przez Kujawy, wschodnią i północno wschodnią Wielkopolskę, Ziemie Łódzką po Podkarpacie i wschodnią Małopolskę. Bardziej zorganizowane burze od tych dotychczasowych, w kolejnych godzinach pojawią się miejscami również na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podlasiu.

Ulewy, podtopienia, burze nad Polską, 19 czerwca 2020. Na mapie zanotowane wyładowania atmosferyczne w ostatnich 2 godzinach. Śledź gdzie jest burza

Burze ulewy i podtopienia w Polsce potężna ulewa w Rzeszowie 19 czerwca 2020

Niepokoi tempo przemieszczania burz. Jest ono powolne, ponadto burze przynoszą duże natężenie opadów. Z tego powodu lokalnie należy się spodziewać nawalnych opadów deszczu mogących powodować podtopienia. Potężna ulewa po godzinie 15:00 przeszła m.in. przez centrum Rzeszowa.

Skutki nawalnych opadów i burz w Rzeszowie, 19 czerwca 2020. Foto: FB Aśka Kud

Podtopienia ulewa burze w Rzeszowie 19 czerwca 2020 gdzie jest burza

Podtopienia w Rzeszowie po burzy z nawalnym deszczem, 19 czerwca 2020. Foto: FB Swen Jorgensen‎

Ulewa podtopienia w Rzeszowie 19 czerwca 2020 gdzie jest burza

Z danych szacunkowych wynika, że np. w powiecie lęborskim, w miejscowościach na zachód od Lęborka trzygodzinna suma opadu (od 12:00 do 15:00) lokalnie przekroczyła 60 mm!

Liczne podtopienia występują w wielu regionach Polski. Zalane zostało m.in. przejście podziemne w rejonie dworca PKP w Prabutach w województwie pomorskim.

Burze zaczną słabnąć i zanikać w godzinach wieczornych i nocnych. Najpóźniej w woj. warmińsko -mazurskim. Zalecamy śledzenie danych radarowych.

DobraPogoda24, IMGW


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!