| |
Zagrożenie!
Pogoda. Styczniowe uderzenie ciepła. Za blisko tydzień nawet 14 st. C. na termometrach?

Pogoda. Styczniowe uderzenie ciepła. Za blisko tydzień nawet 14 st. C. na termometrach?

Wszystko wskazuje na to, że styczeń 2020 zapisze się jako bardzo ciepły lub wręcz ekstremalnie ciepły miesiąc. Będzie to drugi miesiąc tej zimy z dużą dodatnią anomalią temperatury po wyjątkowo ciepłym grudniu. Luty również zapowiada się z temperaturą powyżej normy, dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo jednej z najcieplejszych zim w Polsce.

Anomalia temperatury zanotowanej w styczniu 2020 w Polsce, do 21 dnia miesiąca

Pogoda, ciepły styczeń 2020 w Polsce

Kolejne ocieplenie czeka nas w nowym tygodniu. Jego apogeum jest prognozowane za blisko tydzień około 28 stycznia. Mimo, że w kolejnych dniach w nocy mogą się nadal zdarzać miejscami przymrozki, zwłaszcza w centrum i na południu kraju, to w dzień niemal w całej Polsce temperatura będzie się utrzymywać znacznie powyżej 0 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury i adwekcji ciepłego powietrza, 28 stycznia 2020 roku

Pogoda, ciepły styczeń, prognoza ocieplenia 28 stycznia 2020

Znaczne ocieplenie zapowiada się na początku przyszłego tygodnia. Już około 27 stycznia na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 10 st. C., a dzień później ok. 28 stycznia na termometrach w sporej części kraju zobaczymy co najmniej 10-14 st. C.

Prognoza długoterminowa wiązek ensembles. Prawdopodobieństwo prognozy jest duże. Na około 28 stycznia przypada spore ocieplenie

Pogoda długoterminowa, prognoza ocieplenia w styczniu 2020 w Polsce

Tak wysoką temperaturę w Polsce miałby zapewnić rozległy układ niskiego ciśnienia rozciągający się od Islandii po Wyspy Brytyjskie oraz pole podwyższonego ciśnienia na zachodzie i południu tego układu. W ten sposób otworzyłaby się droga do adwekcji ciepłego powietrza do środkowej i zachodniej Europy.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!