| |
Zagrożenie!
Pogoda tygodniowa 27 kwietnia - 3 maja 2020. Prognoza pogody dla Polski. Miejscami burze i opady

Pogoda tygodniowa 27 kwietnia - 3 maja 2020. Prognoza pogody dla Polski. Miejscami burze i opady

Jak zapowiadają się ostatnie dni kwietnia i początek maja 2020, czy będzie częściej padać deszcz i przejdą burze, a może nadal pogoda będzie stabilna z umiarkowaną temperaturą. Nasza pogoda tygodniowa od 27 kwietnia, do 3 maja 2020 i prognoza pogody na 7 dni dla Polski przynoszą odpowiedź. Zapraszamy do sprawdzenia najnowszej prognozy, w tym Pogoda na Majówkę

Pogoda tygodniowa 27 kwietnia - 2020. Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 7 dni wyraźnie wskazuje podział kraju na chłodniejszą północ i cieplejsze południe.

Pogoda tygodniowa 27 kwietnia - 3 maja 2020. Prognoza 7 dniowa dla Polski Prognoza Pogody Majówka 2020

Pogoda tygodniowa, poniedziałek 27 kwietnia 2020

W poniedziałek pogoda w Polsce będzie stabilna związana ze słabym wyżem Odilo z centrum nad Ukrainą. Na przeważającym obszarze kraju możemy liczyć na pogodną aurę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. W ciągu dnia miejscami zachmurzenie wzrośnie przejściowo do dużego, głównie na wschodzie i południowym wschodzie, ale padać nie będzie. Temperatura maksymalna, od 14-18 st. C. we wschodniej połowie Polski, do 18-23 st. C. w zachodniej połowie. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz miejscami na Dolnym Śląsku.

Pogoda tygodniowa, wtorek 28 kwietnia 2020

We wtorek na przeważającym obszarze Polski również możemy liczyć na pogodny dzień z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, tylko miejscami przejściowo, głównie na północy kraju zgromadzi się trochę więcej chmur, ale raczej padać nie powinno, co najwyżej lokalnie może się zdarzyć przelotny deszcz. Temperatura maksymalna, od 19-23 st. C. w dzielnicach wschodnich i południowo wschodnich, 23-24 st. C. w centrum, do 24-26 st. C. na zachodzie (najwyższa na Ziemi Lubuskiej). Chłodniej nad samym morzem.

Pogoda tygodniowa, środa 29 kwietnia 2020

W środę na północy oraz w zachodniej połowie kraju będzie przeważnie pochmurno z przejaśnieniami. W dzielnicach północnych, od Pomorza Zachodniego po Podlasie popada deszcz. W ciągu dnia do wieczora, zwłaszcza na południu, w centrum i na południowym wschodzie rozwiną się opady i lokalne burze, szczególnie na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Ziemi Świętokrzyskiej, w Małopolsce po miejscami Podkarpacie, Lubelszczyznę i Mazowsze. Najdłużej stabilna pogoda w tym dniu utrzyma się na wschodzie i Podkarpaciu. Temperatura maksymalna, od 8-11 st. C. na północy, 14-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 22-24 st. C. na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza od Mazowsza przez Lubelszczyznę po Podkarpacie.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w środę 29 kwietnia do godziny 20:00

Pogoda tygodniowa dla Polski 27 kwietnia - 3 maja 2020

Pogoda tygodniowa, czwartek 30 kwietnia 2020

W czwartek początkowo możliwe miejscami zanikające opady deszczu na wschodzie i południowym wschodzie, a w ciągu dnia strefa przelotnych opadów i burz rozwinie się na zachodzie, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk. Na pozostałym obszarze pogoda powinna być stabilna. Temperatura maksymalna, od 11-15 st. C. na północnym wschodzie Polski przez 15-18 st. C. w centrum i na południowym wschodzie, do 16-21 st. C. na zachodzie.

Pogoda tygodniowa, piątek 1 maja 2020

W piątek, a więc już w czasie Majówki, deszczowy i miejscami burzowy dzień zapowiada się szczególnie od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Dolny Śląsk, Wielkopolskę, Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, Ziemie Łódzką i Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie. Stabilna pogoda zapowiada się na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu oraz częściowo na Mazowszu i północnej Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna, od 14 do 20 st. C. na przeważającym obszarze Polski. Chłodniej w strefie opadów na zachodzie kraju.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 3 maja 2020

Pogoda tygodniowa 27 kwietnia - 3 maja 2020 Prognoza pogody Majówka 2020

Pogoda tygodniowa, sobota-niedziela 2-3 maja 2020

Na termometrach zanotujemy przeważnie 11-19 st. C. w zależności od wielkości zachmurzenia. Miejscami może popadać i lokalnie zagrzmieć, zwłaszcza na północy i wschodzie Polski, ale obecnie jest zbyt wcześnie, aby precyzyjnie określić regiony. Bardziej szczegółową prognozę na weekend majowy 1-3 maja podamy w czwartek 30 kwietnia.

Z uwagi na zmienność warunków atmosferycznych, pogoda tygodniowa ma charakter poglądowy. O ewentualnych znaczących zmianach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!